Konut Değerleme Uzmanlığı Lisansı ?

Spkdan bu lisans için sınava gireceğim. Bu lisansı almak için spknın sınavı dışında bir şart var mı? 2011 yılındayken bu lisans dışında bir gayrimenkul değerleme şirketinde 1 sene çalışmak gerekiyormuş. Hala geçerli midir bu ? Ben bu lisansı alıp çalışmayı düşünüyordum.

heves kırmak istemem ama bu lisansla kolay kolay iş yapamazsın.
sektörde çok fazla iplenen bir lisans değil, biraz daha çalış değerleme uzmanlığı lisansını al hazır kolayken. zira eskisi gibi zorlaşacak diye düşünüyorum.

tecrübe şartı da en son eğitimler ile gideriliyordu. bu eğitimleri spk veriyor ve bu eğitimlerle tecrübe şartın ortadan kalkıyor.
  • teritori  (21.11.16 14:43:53)
teritori +1

tecrübe şartı 3 yıldı kalktı
bırak bu lisansı bunu 1 üstü olan gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansı bile şu an çok bir artı sağlamıyor denetçi falan olmazsan.

ilerde lisansı olmayan yapamayacak dendiği için almaya çalışıyoruz bu lisansı.

eğer 2 yıllık bir okul mezunuysan 2 dersi geçip konut değerleme alabiliyorsun ama bu çok kısıtlı bir lisans

4 yıllık mezunu 4 dersi geçip gayrimenkul değerleme alabiliyor esas işe yarayacak olan bu.
  • vassal  (21.11.16 15:13:13 ~ 15:14:08)
Siz mesajları yazmadan biraz da son günün heyecanıyla konut değerlemeye başvurmuş bulundum. Sizce 1 ay yeterli mi gayrimenkul değerleme dersleri için(3 ders) gerekirse başvururum gerçi 360 tl olacak ama :) İki lisansın olması bir avantaj sağlıyor mu?

  • Wolfware  (21.11.16 15:17:55)
hiç konut değerlemeye başvurmadım ama bildiğim kadarıyla şöyle bir durum var,

değerlem uzmanlığı lisansına başvurup, konut değerlemesi derslerini geçersen bu lisansı (konut değerleme) yine alıyorsun.

sınav ücreti o kadar olmuş mu amk ya
  • teritori  (21.11.16 15:29:45)