Daha ne kadar igrenclesecekler?

gecenin bir vakti çocuk tecavüzünu meşru hale getirmeye calismak da ne demek? Ya aklım almıyor sahiden. Bir tanesi de çıkmış kız 13 yaşını geçtiyse islam dinine göre bu pedofili değildir diye saçmalamış televizyonda. Anlamiyorum, anlayamıyorum. Adamlar giderek coşuyor, durduramıyoruz.

Daha ne yapacaklar? Nasıl bir mantıklari var? En çok da akp'ye oy veren arkadaşların ne düşündüklerini merak ediyorum. Sabah sabah kan beynime sıçradı resmen.

mevcut iktidarın en güzel yanı bu oldu sanırım. yaptıkları sayesinde eskiden "dini bütün,saygılı,ahlaklı sandığımız tonton anacolu amca ve teyzelerinin" gerçek yüzlerini görmüş olduk.

anlayın,kabul edin. işte tam da böyle bir toplumda yaşıyoruz.
  • dahili meddah  (18.11.16 12:09:13)
Bir de kalkıp utanmadan açıklama yapıyorlar, yok bu kanun tecavüzler için geçerli değilmiş, yok iki tarafın rızasıyla olan cinsel birliktelikler içinmiş, saptırmayalımmış.
Bu ülkede rızası olmak da şöyle oluyor:
etek giydi=rızası vardı
gece vakti dışarıdaydı=rızası vardı
bağırmadı=rızası vardı

Sanki hiç karşılaşmadık bunlarla. Yahu 13 yaşında, 24 kişinin tecavüzüne uğramış, sadece oturabilmek için defalarca ameliyat olmuş kız için bile rızası vardı dediler ya zamanında. Aklım almıyor gerçekten.

Açık ve net, çocuk tecavüzünü meşrulaştırmak için yapılmış bir düzenleme. Neden yani, böyle bir yasa neden çıkarıldı? Birilerini korumak için. Allah hepsinin belalarını versin. Kaç gündür ben de bu pislikleri düşünüyorum. Midem bulanıyor. Çocuklarımızı nasıl bir toplumda büyüteceğiz? Şaka gibi.
  • peggy  (18.11.16 12:11:23 ~ 12:11:51)
ben de en çok ciddi anlamda akp'ye oy verip hala savunanların yorumlarını merak ediyorum. yaftalamak için söylemiyorum bunu. ciddi ciddi merak ediyorum, bu konuda ne düşünüyorlar? eğer okuyorsanız yazın, bilelim. lütfen! biz anlamıyoruz çünkü.

edit: yok merak etmiyorum ya. diyecekleri gözümün önünden geçti de şimdi. bunun savunalacak bir yanı yok.
  • dedimmidemedimmi  (18.11.16 12:13:58 ~ 12:15:16)
net pedofili. ileri gerisi yok bu işin. Ulan en acısı da bu sapıklar yüzünden yurtdışından arkadaşlarım sizin ülkede durum böyle mi gerçekten çocuklara tecavüz normal mi diye soruyorlar. tekrar tekrar bu sapıklığın onlara mahsus olduğunu anlattıkça bu sefer mantıken ülkenin yarısından fazlası böyle durumu oluyor. Korkunç. Bu yıl bir şeyler oldu artık ülkemden nefret ediyorum amk.

  • Hendrix'e tapan adam  (18.11.16 12:27:22)
sıkıntı genel yalnız. kaç gündür pizzagate'i okuyorum. kaçacak yerim yokmuş gibi hissediyorum. sıkışmışım kalmışım. sonra dubai'de bir kadına gang rape yapılıyor ve adamlar serbest bırakılıp ülkelerine dönerken kadının pasaportuna el konularak hakkında zina konusunda dava açılıyor. sadece doğuda değil batıda da slut-shaming var. evet belki direkt dava açılmıyor ama internet üzerinden saldırılar oluyor.

  • la noix  (18.11.16 12:27:24)
bozdağ açıklama yapmış olayı saptırıyorlar falan demiş. tecavüzcüye af yok tabii ki de falan demiş. ben hiçbir şey anlamadım gaza gelip de sövmek istemiyorum hemen.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (18.11.16 12:46:58)
Yazar yazmaz, güya sadece kendi istegi ile cinsel birliktelik yaşayanlar için gecerli olacakmış. E biz biliyoruz sizin her tecavüz vakasına isteği varmış dediğinizi? Peggy'nin dediği gibi etek giyse etek giymiş oluyor. Ozgecan'a gecenin o saatinde dışardan ne işi vardı diyenler oldu. Ailenin zoruyla, ölüm tehdidi ile 'evet, ben de istedim' demek zorunda kalan kızlar olmayacak mı? Bunun hiçbir savunması yok ki. Olamaz yani. 18 yaşından küçük her insan çocuktur hukuken.

  • fraise  (18.11.16 12:55:13)
ben en cok muhafazakar kadinlara sasiriyorum yani hic mi giki cikmaz bu insanlarin kendi cocuklarinin basina gelmez diye dusunuyorlar desem o da mantikli degil. hadi olan bitene, kadin haklarina, tarima, sanayiye, ona buna nefretlerinden ses cikarmiyorlar diyelim, cocuk bunlar yahu, bunda bile fanatiklik olur mu? ve sorguladigini iddia eden, olaylara elestirel bir yaklasimi oldugunu iddia eden muhafazakar kadinlar var. buna buldugum en mantikli aciklama da genc kiz olmaya yaklastiklari ilk gunden itibaren kendilerine pompalanan otokontrol sanirim, bu cikip iki laf etmelerini engelliyor heralde. gercekten anlayamiyorum.

  • kassiopeia  (18.11.16 13:06:58)
peygamberi çocukla evlenmiş bir dinin mensupları sizi nasıl hala şaşırtabiliyor? ortadoğu'da bu bir sapkınlık değil, aksine kültürün bir parçası. anadolu'da kız çocuklarının başını 12 yaşında kapatıyorlar. çünkü onları ilişkiye girilebilir varlıklar olarak görüyorlar. "kendi çocuklarına da aynısını yapsalar" demek bu konuya yapılabilecek en uzaylı yorum herhalde. artık kabul edin, isveçliymiş gibi her defasında şaşırma geyiği de ayrı baydı.

  • sir gawain  (18.11.16 13:16:56 ~ 13:21:17)
Guneydogu'da boyle yapiyorlardi ya da olduruyorlardi zaten tecavuze ugrayan kizlarini. Simdi yaptiklari sey Guneydogu'da yapilani resmilestirmek. Adamlara kolaylik olsun yani.
Ulke geneline yayilacak artik o bolgedeki adet.

  • stavro  (18.11.16 13:18:10 ~ 13:18:47)
Biraz önce facebook'ta bir arkadaşın gönderisi altına -muhtemelen akpli biri tarafından - yazılmış bir yorum gördüm:
"Bu yasadan tecavizcüler yararlanamacak, anlamıyorsunuz, yasa çocuk gelinler için çıktı."

"Çocuk gelin" normalmiş gibi, çocuk gelinler tecavüz mağduru değilmiş gibi... AKplilerin olayı bu artık, AKP'yi savunacağız derken insanlıklarını kaybettiklerini düşünüyorum. Yazık.
  • peggy  (18.11.16 13:29:34)
sir gawain +1000

ben hiç şaşırmadım. zaten uzun zamandır bekliyordum bu kararın alınmasını. bunlar daha iyi günlerimiz.
  • köstebek kurabiye  (18.11.16 13:42:45)
yemin ediyorum kan beynime sıçradı ya. ya yeter yerin dibine batsın davası da başkanlığı da islam ahlakı da her neye tapıyorlarsa yerin dibine batsın ya! bu ülkede yaşamaktan bu ülkede nefes almaktan nefret eder hala geldim ki türk oğlu türküm bugüne kadar devlete ne borcum varsa kuruşuna kadar vermiş bi insanım devleti sever sayar-dım ama artık mümkünse bölünecek miyiz dağılacak mıyız ne olursa olsun ya şu zihniyetle aynı yerde aynı ülkede nefes almak bile istemiyorum.

çıkmış bi de tapir suratlı vay efendim çarpıtıyorlar bilmem ne ya bi git daha hala debeleniyorlar yok efendim iradesiyle birlikte olanlar içinmiş de tecavüzcüler için değilmiş. zaten bizim ülkemiz norveç standartlatında mobbing yok baskı yok hiçbir şey yok tecavüz edilene ''kendi isteğimle beraber oldum'' diye baskı yapmayacak kimse öyle bi genişlik var özellikle güneydoğu anadolu'da hala kalkıp şunu u zihniyeti savunuyorlar debeleniyorlar.

bu ülkede çocuk sahibi olmak istemiyorum, bu ülkede çocuğumu bu zihniyetlerin öğretmen olduğu okullara göndermek istemiyorum, bu ülkede kızım 5 dakika geç kalsa aklıma ilk soru olarak acaba tecavüze mi uğradı diye getirmek istemiyorum.

görüşü ne olursa olsun hangi siyasi parti olursa olsun bu düşünceyi savunan kimse kim destek veriyorsa tez zamanda helak olsunlar. birbirlerine düşsünler. kendi çocuklarının başına gelsin demiyorum o kadar vicdanımı yitirmedim ama şu düşünceyi savunan kim varsa azıcık yaratan şunları görüyorsa takip ediyorsa cuma vakti tek duam Allah bin belalarını versin. Elleri ayaklarına dolansın tez zamanda dibi görsünler.

gerçekten yeter ya. ne kdv ne ötv zammı ne başkanlık ne rejim değişikliği hiçbir şey umrumda değil bunlar bi şekilde hallolur öyle ya da böyle ama bu tecavüzü meşrulaştırmanın sonu yok arkadaş ya. lanet olsun hepsine bu düşünceyi savunana oy verene bu güce tapana hepsine lanet olsun Allah'ın gazabı üzerinde olsun hepsinin.
  • pomaks  (18.11.16 13:43:39)
@krem peynir, söylediğine katılıyorum, evet hep vardı bu pislikler, ama Akp sayesinde meşrulaştı. Pedofili bütün dünyada var, sadece İslam ülkelerinde veya Ortadoğu'da değil, ama medeni ülkelerde bunun ağır cezai yaptırımları da var. Çoğu gizli pedofili harekete geçemiyor bu yüzden. Ama bizde hepsi rahat, göz göre göre yaşanıyor her şey, yasalarla korunuyorlar. Bunun sorumlusudur AKP.
Yoksa bizim milletimiz, halkımız çok temizdi falan demiyorum.

Bahsettiğim yorumu yazıp Akp'yi savunan kişi ise bir KADIN ve profilinde küçük kızıyla birlikte fotoğrafı var, kapalı falan da değil, modern görünüşlü. İşte bu kadın AKP'yi savunacağım derken ne dediğini bilmiyor, bahsettiğim bu tarz insanlar. Aynı insan, bu yasayı CHP veya başka bir parti çıkarmış olsaydı lanetler okuyor olurdu. Bahsettiğim işte bu ikiyüzlülük. Toplumun genel yapısından bahsetmiyorum.
  • peggy  (18.11.16 13:53:27 ~ 13:56:37)
krem peynir+1 neden değil sonuç ve evet bizim o çooooook övündüğümüz, o batının ahlaksızlığını almadığımız kültürümüz böyle. Böyle olayları yaşayan çok insan var. Bu tabii ki pedofili olduğu gerçeğini değiştirmez ama maalesef çocuk gelin diye bir kültür var ve sir gawain+1 her seferinde isveçli gibi şaşırmamalıyız ama tepki göstermeli. Daha bunlar iyi günlerimiz, daha en kadar iğrençleşebileceklerini tahmin edebiliyorum

  • limoncello  (18.11.16 13:55:53)
Pomaks +1500
Bunda sasıracak ne var ki diyen arkadasları hiç anlayamıyorum ne yapalım yani sasırmayalım bunlar zaten boyleydi diye kabullenelim mi?
Bir ülkede cocuk tecavüzleri mesrulastırıyor ve biz sozde okumuş aydın kesim sesimizi cıkaramıyorsak o cocukların yasadıklarında hepimizin payı olur.
Basıp gidicem bu ülkeden birbirlerini yesinler ne halleri varsa görsünler diye düşünüyordum ama artık yeter öfkenin de bir sınırı var bu kadar onursuzlastırılıyorsak gerekirse ölelim ama elimizden ne geliyorsa yapalım. Bunun partisi, dini, ırkı yok! Bu insanlık suçu. Tamam cogunluk onlar ülkeyi yonetmekte söz sahibiler vs de o kadar da değil. Daha ne kadar susucaz?
  • pastörizesüt  (18.11.16 14:00:58)
İsveçli gibi şaşırmayın sözüne ben de katılmıyorum açıkçası. Tabii ki şaşıracagim, tepki vereceğim zira bunlar bizim ülkemizde yaşanıyor diye kabul etmek, garipsememek bana duyarsızlık gibi geliyor. Üstelik benim çevremde bu kafa yapısında olan insan çok şükür ki yok. Dolayisiyla görünce şaşırmam, garipsememem gayet doğal.

Sonuna kadar tepki de veririm, kızarım da, üzülürüm de.
  • fraise  (18.11.16 14:17:25)
Simdi bunlar hep irticadir, seriatin ayak sesleridir tam ciddiyetle ele alinnmalidir desem eminim hala yok ne alakasi var diyenler cikacaktir.
Eskiden olanlar da bunlarin acik ayak sesleriydi, zamaninda dikkate alinmadi. Fakat yoneticilerin gecmisi, istekleri, amaclari belli.

  • f_d  (18.11.16 18:16:40)
cehalet, görgüsüzlük, kabalık geçer akçe oldu. iyi bir yere gitmiyoruz.

böyle bir toplumda yaşamaktan, her gün bu tip insanlarla aynı ortamlarda bulunmaktan çok muzdaribim. ama umutluyum. kısa vadede değil ama... böyle gitmeyecek.
  • runfor  (18.11.16 22:17:33)