mavi ekran hatası (unexpected kernel mode trap usbport.sys)

pc ye yeni ssd alıp taktım. sıfırdan formatlayıp windows 10 kurarak temiz bir sayfa açtım ama ne zaman az birşey pcyi zorlayacak birşey yapsam, rendera başlamak vb gibi, hatta chromeda yeni sekme açtığımda dahi mavi ekran veriyor, bu hatayla karşılaşıyorum dostlar. internette araştırdım ama direk şundandır diyebilene rastlamadım. çok önceleri win 7 kullanıyordum onda da bu hata vardı, sonra win 10 pro ya geçtim. bir kere bile olmadı. şimdi son formatla bir kere daha başkasına win 10 pro kurdurdum. yine bu hatayı vermeye başladı. Yardım edin yok mu bir hal çaresi gözümde büyüyor o kadar programı yeniden kur, kişiselleştir falan. hadi be bi buldurun be. :(

şimdiden teşekkürler.

Bence iki ihtimal var:

1) SSD bozuk.
2) İşlemcide ya da fanında sıkıntı var.
  • himmet dayi  (17.11.16 23:16:25)
ssd yi alalı bir hafta olmadı sıfır ürün samsung evo. c yi de bu ssd olarak atadım. farklı bir partitionda değil yani. bozuk olabilir mi gerçekten
fanları kontrol ettiğimde de bir sıkıntı göremedim. hepsi çalışıyor.
bir de dediğim gibi kendim win 10 kurmuştum bir süre hiç bu hatayı vermedi. ne zaman format yedi yine yapmaya başladı.
  • atar ramazan  (17.11.16 23:24:12)
sürücü hocam

  • kingcyrax  (17.11.16 23:48:53)