iş arayan insan neden saygı görmüyor?

görüştüğüm yerlerin %80'i geri dönüş yapmıyor. hatta 2 hafta önce gittiğim yer "olumlu ya da olumsuz muhakkak döneriz, onu baştan belirteyim" demişti adam, hani biz öteki firmalar gibi değiliz imajı çiziyor ya. sözde geçen haftanın sonuna kadar haber vermiş olacaklardı. görüşmeye gidersin, kafasına göre yarım saat sonra alırlar, yarım ağızla beklettik kusura bakmayın derler. bu nedir yahu? müşterisi olsam peşimden koşacak adamlar, iş görüşmesine gittiğim için neden küçük görüyor ki beni? karşılıklı görüşme yapıyoruz, ben de seni ve çalıştığın ortamı senin kadar değerlendiriyorum orada, kimse hiçbir şeye muhtaç durumda değil ki? neden muhatap alınmıyorum yani, bu kadar mı değersiziz? oturup bir saatlerini (en fazla o da) görüştükleri kişilere "başkasıyla çalışma kararı aldık, başarılar dileriz" diye kopyala-yapıştır maili atmaya ayırmak bu kadar mı zor? "aramıyoruz, herhalde anlar olumsuz olduğunu" mantığının ne kadar saygısızca olduğunu neden anlamıyorlar?

kesinlikle katiliyorum, keske bunlari yazabilecegimiz ve onlarin da okuyabilecegi bir platform olsaydi.

  • safepassage  (11.11.16 21:09:03)
bazi insanlar karsisindakinden menfaat saglayamiyorasa saygi duymazlar, hatta kücük görürler. ahlak yoksunlugudur bunun nedeni, ahlaki acidan iyi egitilememis insanlar bunu yapar genelde.

  • emrahday  (11.11.16 21:21:01)
cunku sen arayansin, aranan degilsin de ondan-

olay onlar icin olan degerinde. bundan dolayi eger isin varsa daha degerlisin is ararken.

aynisi arkadas ve akrabalar arasinda da gecerli.
  • kurnaz  (11.11.16 21:24:51)
çünküm bizler minik birer makineyiz.

  • anonymice  (11.11.16 22:00:41)
2 haftada karar verememiş olabilirler istifa edecek kişi biraz daha kalmak istemiş olabilir, işler askıda kalmıştır. 2 hafta kimi firmalar için çok kısa bir süre.

ayrıca olumsuz dönüştense cevapsız kalmasını tercih ederim.
  • kuzey li  (11.11.16 22:11:54)
10 yıl önce iş arıyordum aynen böyleydi hiç değişmemiş. adamlara özellikle soruyordum her seferinde olumsuz da olsa dönüş yapacak mısınız? diye hepsi tabii diyordu ki bunların hepsi kurumsal dev firmalardı. şişecam, akbank, işbankası vs vs.

  • n62  (11.11.16 23:03:41)
Sen mail at nooldunuz diye.

  • condom kurşunu  (12.11.16 00:13:35)