Bir Vize Sorunsalı

İspanya vizesi almaya çalışıyorum. Vfs global 190+80 tl vize bedeli alıyor. Eurasia diye farklı bir firma daha var yazmamışlar ücreti.

Bu işleri direkt ispanya konsolosluğuna gidip halledemiyor muyuz? 270 lirayı gözden çıkarınca 6 ay falan verseler bari :(

fahri konsolosluk? öyle bir yer mi var?

çoğu ab ülkesi öyle aracı kurumlarla çalışıyor, maalesef o ücreti ödemek durumundasın, gidip direk konsolosluktan başvuramıyorsun.
  • luchetti  (08.11.16 23:06:58)
evet bir fahri konsolosluk varmış. peki eurasia'yı duydunuz mu? vfs son sefer yunanistan için beni çok üzdü de son dakika işleri ile. @luchetti

  • kullanıcıadımbuolsun  (08.11.16 23:09:23)
ankaradaki konsolosluğu ara bazı ülkeler sınırlı sayıda randevu veriyorlar. ispanya onlardan biri mi bilmiyorum ama şansını dene.
eurasia da ona yakın ücret alıyordur bilmediğin firmalara gitme.

  • cekilmis gayfe  (08.11.16 23:14:08)
fahri konsolosluk olayı iyiymiş, adnan polat mesela tayvan fahri başkonsolosu o da vize veriyor mu acaba :)

neyse konunuza dönecek olursak,
eurasia yı duymadım ama vfs den çok defa vize aldım, açıkçası memnun da kalmıştım bütün belgelerinizi kontrol ediyorlar eksik gedik varsa anında söylüyorlar vs. şimdi baktım bazı ülkeler fahri konsolosluklarında da vize verebilmektedir yazmışlar mfa sitesinde, bir araştırın bence. ama benim bildiğim ab ülkelerinin çoğu böyle şirketler vasıtasıyla vize başvurusu alıyor.
  • luchetti  (08.11.16 23:14:13)
tek yetkili kurum vfs global.
diğer şirket aracı daha fazla para talep edecektir.

ayrıca izmir'den şahsi başvuru yapamazsın, istanbul'dan yapmak zorundasın (ikametgahın izmir'de ise) (git: ankaravisa.es)
  • ada meltemi  (09.11.16 00:03:36 ~ 00:05:17)