Midedeki büyük bir tümörün ciddiyeti

Uzaktan bir arkadaşıma bu tanı konulmuş. Kötü huylu değil falan demişler ve ilaç tedavisi uyguluyorlar sanırım.

Olayın ciddiyetini pek anlayamadım. Kendisine bu tanı 1 yıl kadar önce konulmuş ve o günden bu yana moral olarak çok kötü gözüküyor.

Böyle bir kişinin, kanser hastalarına oranla hayatını kaybetme olasılığı nedir?

geçmiş olsun
maalesef arkadaşımın babası 15 gün içinde vefat etmişti, karnım ağrıyor dedi doktora gitti ve 15 gün sonra rahmetli oldu sanırım çok geç teşhis edildi yada farklı bir türü idi,

Umarım iyileşir, mide alma operasyonları vs duyuyorum ama bunun tedavisi için yaparlar mı bilemiyorum.
  • basond  (08.11.16 14:16:52)
Çok emin olmamakla birlikte bildiklerimi yazayım. Üç türlü tümör var.

1- iyi huylu tümör.
2- kansere dönüşebilme ihtimali olan tümör.
3- kanserli tümör.

Babamdan örnek vereyim. Bağırsaklarında kansere dönüşebilecek polip çıktı. Diğer kontrolündeki polip iyi huyluydu. En son kontrolünde hiçbir şey çıkmadı. Bu bilgiler her organda farklılık gösterebilir.
  • sorumatik  (08.11.16 15:21:17)
Bu kisinin anne ve babasinada kanser teshisi konulmustu. Babasi bir sekilde yendi ama annesi halaa mücadele ediyor. Sanirim irsi ve kansere dönüsme ihtimalide yüksek.

  • VIPCH  (08.11.16 16:46:17)