Is yerinden kovulmam

Avm de calisiyorum personel olarak. Mudur beni karakterimiz uyuşmuyor diye kovmak istiyor. Simdi ben buraya agustos 28 nde girdim ve bugun 2 ay 1 hafta oldu. Ayrica 2 gun gunluk bayram iznimde icerde. Simdi ben bu isyerinden ne gibi haklarda bulunabilirim? Sonucta işimi seviyordum ve cikmak istemezdim. Zaten ogrenciyim okul taksiti oduyorum. Bi yardimci olursaniz sevinirim.Hakkim var mi?

2 haftalık ihbar süreniz var. ya sizi işten çıkardığını size bildirip, sonra 2 hafta daha çalışmanıza izin verecek ya da 2 haftalık maaşınız kadar ihbar tazminatı ödeyecek size.

bunun dışında henüz ödenmeyen ücret fazla çalışma gibi haklarınızı da talep edin elbette.

çalışmanız 6 ayı geçmediği için, iş güvenceniz bulunmuyor. yani ihbar tazminatınızı ödeyerek sizi işten çıkarabilirler.
  • arma aski  (07.11.16 10:54:05)
arkadaşlar iki aylık sürede ihbar süresi olmaz, ihbar için üç ayı doldurman gerekli.

  • hosein  (07.11.16 11:14:26)
1 günlük çalışanda bile ihbar süresi 2 haftadır. iş sözleşmesinde yazılı olarak deneme süresi belirlenmiş ise bu durum istisnadır. ki o da en fazla 2 aylık olabilir. onun haricinde 1 günlük çalışanın bile ihbar süresi 2 haftadır.

  • arma aski  (07.11.16 11:32:56)
yav bu 3 ayı nerden çıkarıyor millet. o kadar da emin yani 3 aydan aşağı ihbar olmadığından.

  • oziloz  (07.11.16 11:49:12)
ihbar önellerinin yazdığı kanun maddesinde "6 aydan az çalışanlar için iki hafta" der ilk satırda.

yani alt sınırı yok. 6 aydan az ise, ister 1 gün olsun, ister 2 ay olsun, 2 hafta ihbar süreniz var. 3 aydan az ise olmaz diye bir şey yok. kandırmış sizi işverenleriniz.
  • kibritsuyu  (07.11.16 11:53:28)
Müdürle kamerasız bir odada 5 dakka yalnız kal sonra bağırış çağırış çık odadan sinirli şekilde. Tacizden şikayet ederim kovarsan de

  • loser blueser  (07.11.16 13:58:43)
öneri olarak iftirra at mı diyorsunuz ne ayıp
istern kendini dövsün fight cluptaki gibi

  • fasulyek  (07.11.16 14:01:42)
Aynen odada kendini de dövebilir, hatta daha inandırıcı olur

  • loser blueser  (07.11.16 14:08:07)