şu ön yazı çok mu ezik ve benmerkezci olmuş?

"Yaşamsal ihtiyaçların bile giderilmesinin zorlaştığı günümüzde, kariyer hedefim, yaşam standartlarımı karşılayana dek hep yüksekte olacak. Elbette bunu, şirketinizin değerlerini, misyonunu ve vizyonunu da göz önünde bulundurarak gerçekleştirmek istiyorum.
Bu bağlamda, bana uygun görülen pozisyonda, benden beklenilen görevi büyük bir titizlikle ve özveriyle yerine getireceğimi düşünüyorum."

kapitalist sisteme "n'olur beni de çarklarınızla ezmeyi unutmayın." diye yalvarmış gibi mi duruyorum?

Yazıyı ne güzel tanımlamışsınız :)

  • minduser  (03.11.16 19:59:25)
valla dürüst olmuşsun. çoğu yazının çevirisi zaten şu söylediklerinden anlamca öteye gitmez. yine de bu kadar açık olman beklenmiyor. kendi standartlarını oradan çıkar. misyon ve vizyon teranesini aç vs. iş için neden kendini uygun görüyorsun, amaçların, yapmayı düşündüğün katkılar neler falan biraz bundan bahset. bu tür yazılarda içerik bununla kısıtlı oluyor bildiğim.

insanlara şu tiyatroyu yaptırmıyorlar mı ifrit oluyorum.
  • godoşu beklerken  (03.11.16 20:08:39 ~ 20:09:10)
ilk cümle gençliğe hitabe gibi. eheh. şirketinizin değerlerini cümlesi biraz kendini ezdirmiş gibi olmuş. son cümlede düşünüyorum değil de inanıyorum dersen daha güçlü bir cümle elde etmiş olursun.

  • bohr atom modeli  (03.11.16 20:09:50)
@godoşu beklerken: valla "köpek gibi çalışırım, sömürün allah ne verdiyse!" anlamına da gelen bir yazı yazmak istemediğim için ve bundan nefret ettiğim için kişisel sebeplere girdim. ama başarılı olamamışım belli ki :)

  • m e b  (03.11.16 20:14:19)
Bence biraz kısa ve okuyana bir bilgi vermiyor.

Benim bildiğim kadarıyla önyazıda cv'den daha samimi şekilde kendini tanıtmalı, o işi neden istediğini ve o işte başarılı olmanı sağlayacak ilgili güçlü yönlerini söylemeli, cv'de olmayan diğer önemli veya ilginç bilgileri vermelisin.
  • king lizard  (03.11.16 20:44:34)
Fazla siirsel olmus ben olsam tasak geciyor heralde diyip cagirmazdim bile :/

  • regina phalange  (03.11.16 22:40:30)
"Yaşamsal ihtiyaçların bile giderilmesinin zorlaştığı günümüzde, kariyer hedefim, yaşam standartlarımı karşılayana dek hep yüksekte olacak.": Faturalarımı ödeyebilmek için köpek gibi çalışmaya hazırım.

"Elbette bunu, şirketinizin değerlerini, misyonunu ve vizyonunu da göz önünde bulundurarak gerçekleştirmek istiyorum.": Aslında özellikle sizin şirketinizde çalışmak istediğimi söyleyemem, ama önceliğim faturalarımı ödemek olduğundan nerede çalıştığımın pek de önemi yok.

"Bu bağlamda, bana uygun görülen pozisyonda, benden beklenilen görevi büyük bir titizlikle ve özveriyle yerine getireceğimi düşünüyorum.": Hangi pozisyonda çalışacağımın benim için önemi yok. Buyrun alın sömürün beni. Köle gibi kullanın. Yeter ki ay sonunda maaşım yatmış olsun, fazla mesaiyi ödemeseniz de olur.

--

Halbuki bildiğim kadarıyla ön yazıda neden o şirkette çalışmak istediğinizin üzerinde durmanız lazım. Uygun olduğunuzu düşündüğünüz pozisyonları belirtip, o pozisyonda çalışmanız halinde şirkete katabileceğiniz değerlere yer vermeniz lazım. Yani CV'de detaylı belirtmediğiniz noktaları, tabiri caizse kendinizi bir ürün gibi pazarlamak üzere kullanmanız beklenen yerdir ön yazı.
  • avokado  (03.11.16 22:58:57)
did you mean ''abi para lazım ne iş olsa yaparım?''

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (03.11.16 23:06:10)
@avokado: tahlil için teşekkürler ama yeni mezun olmuş, deneyimsiz biri kendini nasıl pazarlayacak ki? "ön yazı" dediğimiz şey bir nevi "sizi neden işe alalım?"ın cv'ye kendiliğinden eklenmiş bir hali değil mi?

  • m e b  (03.11.16 23:29:50)