[Anket] Halaysız düğün olur mu?

Türk düğünü ama. Ve müzikli düğün olacak, öyle sade mikah falan değil.

biz yapmayız diyoduk ama yaptık. o ruh hali seni ona itiyor zaten, akışına bırak.

  • ender89  (03.11.16 18:19:31)
olmaz.
hatta katıldığım gayet elit sayılabilecek bir düğünde herkes son anda halaya dönmüştü de ortam şenlenmişti. meğer herkesin içinde biraz oğuz yılmaz, biraz halay müziği duyma isteği varmış.

  • m e b  (03.11.16 18:23:54)
olmaz.

  • fragile lady  (03.11.16 18:31:31)
namümkün

  • dream and war  (03.11.16 18:31:57)
Olmaz.

Turk-alman dugununde sapsari almanlarin gobekli turk akrabalarla halay cektiginivgordu bu gozler.
  • kuehles blondes  (03.11.16 18:32:16)
şu ana kadar gittiğim hiçbi düğünde halay yoktu çünkü karadenizliyiz ve gittiğimiz düğünlerde de iki taraf da karadenizliydi düğün boyu gıy gıy kemençeyle durmaksızın horon oynandı(önemli not: horon tepilmez oynanır).

ha dersen horon da olmasın bi kere bi akrabanın kızının düğününe gittik ki bu akrabamız türkiyenin önemli özel ünilerden birinin tıp fakültesi dekanı. babam hemşerisi diye horon oynar isteğiyle gitti ama düğün boyu aryalar fransız müzikler çaldı kokteyl havasında geçti
  • nundu  (03.11.16 18:37:59)
baya oluyo. kuzenimin öyle oldu. düğünde türkiyede oldu. sahnede bi grup vardı. bunların istediği türden şarkılar söylediler hep. i found my love in portofinodan girdi solist, get luckyden çıktı. yani diil halay bi çiftetelli bi çalmadı o derece.

  • miss magara kadini  (03.11.16 18:59:42)
Bende dire straits çalan gitarist bi abi vardı. 1 yıl sonra ayrıldık tabii.

  • kargn  (03.11.16 19:00:16)
Halayli dugun mu olur? Dugunde eglenirilir normalde. Ben de halayla eglenemem, disko dansiyla eglenirim. O yuzden dugunde disko dansi yapilmasindan yanayim. Ama kimse benim yanimda degil bu konuda.

  • stavro  (03.11.16 21:16:25)
son gittiğim düğünlerin hiçbirinde halay yoktu- aileler izmirli ve istanbulluydu hepsinde. halay biraz orta anadolu düğünlerinde oluyor galiba.

  • passive aggressive  (03.11.16 21:28:38)
Olmaz. Damat halayı diye bişey var, hiç olmazsa damat halayı olur.

  • babilbaligi  (04.11.16 09:32:30)