kamp yapan arkadaşlara bir küçük soru

Merhabalar :)
İlk önce belirteyim alıcı değil öğrenciyim:).bi projem hakkında yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. konum kamp alanlarında kullanılan aydınlatma elemanları yani fenerler.
sorum şöyle ki; fener alırken nelere dikkat ediyorsunuz? hangi özellikleri seçme kriterinizi oluşturuyor?
kafa lambaları, elde taşınanlar, bir yere asılanlar, ya da bir yer üstünde sabit duranlar. Bunlara teker teker düşündüğünüzde avantajları ve dezavantajları nelerdir?Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. :)

Cidden guclu led olmali. Ciliz isik kotu oluyor. Kafa lambasi yada elde olmasi farketmez. Her birinin amaci farkli ama ben dinamolu tercih ediyorum. Pil ile ugrasamiyorum. Asma aparati olmali. Dinamoyu ceviren kol hizli cevirmeye elverisli olmali.

  • ykyt  (02.11.16 18:40:10)
cvp lar için çok teşekkür ederim. peki sizce başka ne gibi şeyler olmalı? yani şu da olsa fena olmaz ya da şöyle bi 2. işlevi olsa dediğiniz birşey?
boyutları ağırlığı vs her şey hakkında bilgilendirebilirsiniz ^-^

  • ear quessir  (02.11.16 19:09:52)
Aydinlatma icin lumene bakmak gerekir. Ne kadar yuksek o kadar fazla alan aydinlatir. El feneri icin yer kaplamamasi onemli benim icin. Kafa feneri yeni alacagim, onda da lumene ve birkac modu olmasina bakiyorum. (Aydinlik ayari,kirmizi isik, yanip son,e modu vs) . Cadir feneri icin ise asma aparatli olmasi ve pilinin uzun sure gitmesi. Benimkini alali 1.5sene oldu ve hala pilini degistirmedim mesela:)
Cadir fenerine ozellik eklemek istesem sanirim hem sarjli, hem pilli olmasi ve usb girisi ile telefon sarj eden powerbanke donusmesi derim. Cunku kampta powerbank tasimak zorunluluk en az 10000mah.

  • solenkol  (02.11.16 19:18:28)
Yılların kampçısı olarak aradığım feneri söyleyeyim ben de. Üstünde mandal gibi ipli bir şey olmalı asmak için. Yere konabilmeli. Işık derecesi artırıp azaltılabilmeli. Pilli olması bence şarjlı olmasından daha avantajlı. Dağ başında şarj etmek sıkıntı.

  • creepy  (02.11.16 19:18:52)
kafa lambalari cok pratik gercekten. ama uzun sure takinca lastikler siktigindan oturu benim basimi agritiyor.
onun disinda cadir icinde asmak icin sundan almistim: ae01.alicdn.com
cadir disinda da cok guzel aydinlatiyor. biraz daha capli bisey olsa genisce aydinlatir ama yine de yetiyor ucuz cozum olarak.
ben pilli tercih ediyorum. dinamolu seylerin omru kisaymis gibi geliyor, o yuzden satin almam.
eger asilabilecek cesitliligine cozum getiren bi tasarimi olsa guzel olur. yeri geldimi agac dalina yeri geldimi duz cubuga, yeri geldi mi masanin ustunde kolayca duracak sekilde olsa iyi olur.
  • jedilance  (02.11.16 19:30:04)
pilli, tepeden askılı, açılabilir ayağı olan(denge için iki ayaklı hale gelen), ayağının altında mıknatıs olan, led aydınlatmalı.
aradım buldum 25 teleye aldım.

  • hasmetizm 2046  (02.11.16 19:57:09)
yardımlarınız için çok teşekkür ederim. işimi bayaa kolaylaştırdınız

  • ear quessir  (02.11.16 20:51:58)