yanlis hesaba para gonderme ihtimalim

selamciklar, icime kurt dustu. elimizde iban, ad ve soyad var. enpara uzerinden havale yaptim. ad ve soyadi yazdim ama iban yanlissa ne olur? ad, soyad ve iban'in ucunun de uyusmasi gerekiyor degil mi paranin karsi tarafa gitmesi icin?

kesin yanlis gitmistir

  • atcapar  (01.11.16 18:45:06)
Ad soyad iban ile uyuşmazsa para iletilmez merak etmeyin. Başıma geldiğinden biliyorum.

  • cemallamec  (01.11.16 18:48:56)
iban doğruysa ad soyad bakmaz. mesela her ay aidatı eft yapıyorum. iban var sadece, isme bilmemne sitesi yazıyorum. bir sonraki ay bilmemne yönetimi yazıyorum. gidiyor.

  • brakgn  (01.11.16 19:05:38)
havale yaptıysan iban yazınca karşı tarafın ismini görmen gerekiyor zaten, bir yanlışlık olunca da uyarı veriyor enpara. o yüzden havaleyi yanlış göndermiş olman zor. eft yaptıysan iban ve isim uyuşmayınca geri dönüyor para. ya doğru kişiye gider ya da sana geri döner yani merak etme.

  • nrmnm  (01.11.16 19:07:09 ~ 19:07:54)
iban ve hesap sahibi eşleşmezse para bi süre sonra döner rahat olun

  • basond  (01.11.16 19:08:30)
enpara'da iban'im dogru oldugu halde adim eksik yazilmissa (yani bankadakinin birebir ayni degilse) kesinlikle para gelmiyor hesabima. dolayisiyla gitmez diye dusunuyorum. gercek kisiler ve tuzel kisiler icin bir ayrim olabilir.

  • kassiopeia  (01.11.16 19:10:20)