aynı işte ne kadar çalışırsınız?

Genel olarak beklentilerinizi karşılayan bir işe sahip olduğunuzu düşünelim, bu işte kaç yıl çalışınca "yeter artık" dersiniz? Şunun için soruyorum, aynı işte 10-15 yıl ve hatta daha uzun süreler çalışan insanlar var. Düşüncesi bile bana boğucu geliyor. En azından 5 yılda bir falan başka şeyler denememeli mi? Yoksa bu düşünce, ilerlemeye engel olan bir tür şımarıklık mı?

ömrümün sonuna kadar yaptığım işi yapmaya devam ederim
taaki emeklilik hakkımı kazanana kadar.
o vakte kadar ölürüm zaten.

not:yaptığım işi severek yapıyorum.
  • basond  (30.10.16 21:01:42)
kazancımdan, yaptığım işten ve iş ortamından memnunsam düzenimi hiç bozmam valla 30-40 sene çalışırım. hatta öyle bir şeyi, sürekli iş değiştirmeye tercih ederim sanırım. bu durumda "iş" hayatımdan çalınan yıllar değil de benim bir parçam gibi görünür gözüme. yani mecbur olduğu için sabah 8'de kalkıp işe giden adamla, tatilde işyerini ve iş arkadaşlarını özleyen ve işi bıraktığında ağlayan adamın hali bir olur mu? ha o kadar düzgün çevre ve işe çok az insan sahip olabiliyor ama demek istediğim, ben böyle bi ortam yaratmaya çalışır ve bu konuda ışık görürsem çalıştığım yeri bırakmam. abi vasıfsız olsan bile bi yerde 40 sene çalışabilmen güzel bi şey bence. oranın ağası oluyosun, 5 yıldızlısı oluyosun. düşünsene 40 senede kimler geliyo, kimler geçiyo ama sen ordasın ve bu süreçte kimse sana "hadi sktir git" dememiş. güzel bi şey bence bu. istikrar hüloğğğ

  • der meister  (30.10.16 21:14:59 ~ 21:28:36)
Memnunsam 20 sene çalışırım. Sonra da bırakırım komple zaten.

  • Lim5  (30.10.16 21:18:51)
ortalama 3 yilda bir is degistirdim, belli bir hedefim vardi, sartlarimdan memnun degildim ve kendimi gelistirmem gerekiyordu. su an calistigim yerden umarim emekli olurum.
yaptıgım işten ve şartlarımdan memnunsam ya da hedefime ulaşmışsam düzenimi bozmam +1

  • kassiopeia  (30.10.16 21:19:47)