Sabahları ne yiyosunuz ?

Beniö hiç bişey yiyesin olmuyo zaten geç kalkıyorum ekmek yemiyorum çoğu zaman tek öğün yemek yiyorum ama sabahları kahvaltı etmediğim için uyanmak da istemiyorum. Ama sabah yiyecek bişey de bulamıyorum. Peynir, zeytin vs ekmeksiz midem almıyor e ekmek yemiyorum zaten öff kısır döngü. Meyve de zararlıymış sabah boş mideye yemek. Napcam ben ya aç kalıyorum hep

yımbırta yiyorum.

  • alperz  (30.10.16 17:29:38)
Çok erken çıktığım icin geceden iki tane halk ekmek altin ekmek ile sandviç yapip cantama atiyorum, bir kutu da meyve suyu mis.

  • zoghurt  (30.10.16 17:32:02)
Sek quark ile yulaf ezmesi karışımı
Vitalis çikolatalı ve süt
Normal kahvaltı
  • bir ileti paylastim  (30.10.16 17:32:15)
6-7 zeytin
peynir
kaşar
bir büyük domates
bir büyük salatalık
2-3 çeşit reçel
duruma göre salam, sucuk (sucukları kızartıyorum)
ekmek
yazmayı unutmuşum, fiskobirliğin fındık ezmesi ve nestle'nin chokella'sı var, o tür şeylerden de tabağın kenarına istediğin kadar sürüp çay kaşığıyla yiyebilirsin. onlarla başlarsan iştahın kapanıyor yalnız, uyarayım :H

bunları büyük bir tabağa estetik şekilde yerleştirirsen yiyesin gelir (sunum önemli, ehe), ben de eskiden sabahları yiyemiyordum, böyle yapınca yemeye başladım.

bir de adını unuttum şimdi, marketten aldığım kırmızı parçacıklı bir gevrek vardı, tadı mükemmeldi. beni sabah kesmiyor o şeyler, o yüzden arada alıp aklıma geldikçe yiyorum. o tür şeyler de yiyebilirsin.
  • hayirsiz  (30.10.16 17:39:53 ~ 18:37:08)
valla ben şuna bayıldım neredeyse her sabah bunu yiyorum:
images2.sanalmarket.com.tr

carrefour'larda var. Yalnız öyle diyet-sağlıklı falan değil. İçinde çikolata var, fındık var fazlaca tatlı o yüzden güzel :)
  • rodriguez2  (30.10.16 17:40:10)
peyniri reçele falan bandırıp yemeyi deneyin ekmeksiz gideri oluyor öyle çok güzel. keçi peyniri + çilek reçeli tavsiyemdir.

  • inannas jofn  (30.10.16 17:41:58)
yımbırta +1
haşlanmış yumurta ile hardal, veya tavada yumurta içerisinde güne göre sucuk, domates ve/veya peynir.

yoğurt + yulaf ezmesi + meyve

güzel bir tam buğday ekmeği bulursan eğer ekmek ile klasik kahvaltı da yapılabilir, son zamanlarda buna da başladım. ekmek yememe nedenin nedir acaba?
  • knight of cydonia  (30.10.16 17:43:44)
Yumurta mutlaka, yanında peynir, mevsimiyse domates, salatalık, yeşillik, kuru incir, ceviz, zeytin.

  • elikası  (30.10.16 17:44:09)
Haftada bir beyran. Bir gün mercimek çorbası. İki yada üç gün kahvaltı bir gün de tost.

  • dokuzonbeş  (30.10.16 17:46:56)
5 yumurta bir bardak süt bir adet muz mikser de çekip içiyoruz.

  • gozu acik sevisen yahudi  (30.10.16 17:51:56)
@knight of cydonia çünkü beyaz ekmek zararlı e diğerleri de hoşuma gitmiyor. Artık istesemde ekmek yiyemiyorum kötü geliyor tadı

  • Esinsin  (30.10.16 17:52:58)
zeytin çok önemli. alır mideniz bir zaman sonra. ekmek yerine haşlanmış patates de olur gibi geldi ama bilmiyorum.

  • konar konmaz omer konur  (30.10.16 18:12:16)
ben de kepekli ekmek falan sevmezdim hiç ama son zamanlarda tam buğday ve çavdar ekmeklerine sardım. sardım dediğim yani ekmek olarak tüketebiliyorum, öteki türlü ben de yemezdim ekmek hiç. tavsiye ederim, farklı markalardan veya fırınlardan deneyebilirsin değişik ekmek çeşitlerini.

bu arada kızarmış ekmek seviyorsan etimek de tüketebilirsin ekmek yerine.
  • knight of cydonia  (30.10.16 18:15:57)
@knight of cydonia denedim ki onları hep

  • Esinsin  (30.10.16 18:18:44)
ben geleneksel kahvaltıdan pek kopamıyorum, yediklerimi şöyle sıralayayım:

-zeytin (bilhassa yeşil zeytin. kahverengi kıvırcık zeytin de olur)
-zeytinyağı (içine kekik, nane, pul biber, biraz da kimyon ve tuz atıyorum. kızarmış ekmeği bandıra bandıra yiyorum sonra)
-salatalık
-varsa çeri domates yoksa normal domates
-tatlı biber (tercihen kırmızı biber ama kırmızı biber yok ise yeşil çarliston tarzı biber de olur)
-yumurta (kayısı kıvamı haşlanmış yumurta veya kaşarlı omleti tercih ederim)
-pastırma (çemensiz)
-ızgara mantar
-kaymak
-tereyağı
-ev yapımı reçel veya organik bal
-yarım parça simit
-bolca ceviz

peynire alerjim olduğu için yiyemiyorum maalesef. lakin çok nadir de olsa biraz ezine peyniri yiyerek kaçamak yaptığım oluyor.

ben öyle sütle, gevrekle hayatta doymam. kahvaltı yapıyormuş gibi hissetmem. eksik kalırım, yarım kalırım. bana kallavi bir masa lazım. her sabah üşenmeden kendime şahane bir kahvaltı hazırlarım sonra da gün içinde doğru düzgün acıkmam zaten.
  • köstebek kurabiye  (30.10.16 18:27:05 ~ 19:39:50)
1 haftadir abd'de otelde kaldigim icin, yumirta-bacon-pankek-portakal suyu-kahve.. goturuom.

aynen su: media-cdn.tripadvisor.com

yakinda kolestrolden geberecem.
  • ubi dubium ibi libertas  (30.10.16 20:10:48)
boş ver kahvaltı etmemeye devam et.

  • nedendir bilinmez  (30.10.16 20:14:20)
İkinci öğretim olduğum için genellikle kahvaltı etmiyorum ama etmem gerektiği zaman simit-ayran gayet güzel gidiyor. Evdeysem peynirli yumurta yaparım. Küçük domatesler iyi gidiyor. Şekere karşı olduğum için bal falan pek yemem. Eskiden 10 dilim ekmek kızartıp üstüne yağ, bal sürüyordum ama artık o kadar teferruatlı kahvaltı etmiyorum maalesef. Pastırma falan yemem genelde. Kokuyor çünkü gün içinde. Kahvaltı etmek zorunda değilsiniz. Bazen pilav, nohut, bezelye yiyerek güne başladığım oluyor. Çok erken saatte değil tabi, 11 gibi. Bence fırından bi koşu poğaça, börek falan alın. Alışkanlık olur hem.

  • dissendium  (30.10.16 20:36:21)
Ben de genelde kahvalti etmem teferruatli bir sofra vs hazirlanmadiysa aile esrafi tarafindan ki genelde hazirlanmaz, son gozdem chia pudingi. Geceden kucuk bir kavanoza soya cikolata aromasi diye bir icecek, az bal, hindistan cevizi ve chia ekleyerek dolaba atiyorum. Asiri tatli seven biri oldugum icin hem onu tatmin ediyor hem de kahvalti yapmak zorunda kalmiyorum.

  • piremses  (30.10.16 21:58:23)
bir kaseye muz ez. soğuk sütle karıştırıp yulaf ezmesi ve fındık, badem, fıstık vb. kuruyemiş ekleyip mama gibi yap. fazla yemeyen biriysen bu zaten doyurur. doyurmazsa sonrasında tadımlık 1 yumurta, beyaz peynir, kaşar, zeytin, salatalık, domates yersin. ekmek yemene gerek kalmaz.

  • sporty  (30.10.16 22:16:35)
Haşlanmış yumurta (sürekli yiyince bir süre ara veriyorum ama tok tutmakta üstüne yok)
Edirne peyniri
Hindi füme
Yeşil biberli zeytin
Hıyar

Ekmek yemiyorum birkaç aydır. Gayet memnunum.

Zamanım yoksa migrostan börek alıyorum. Fırını olan migroslardaki börekler güzel oluyor.
  • soft  (30.10.16 22:24:17)
Tam bugday ekmegi, yumurta, peynir. Ekmek yemiyorsan mecbur yulaf, sut ,icine findik vs eklenebilir.

  • lunedi  (30.10.16 22:36:05)