Geceleri asiri terleme ve cok ses cikarma

Merhabalar,

Ev arkadasim geceleri uyurken asiri terliyor ve sonra cok usuyerek uyaniyor. bir de gece surekli inleme, girtlaktan ordan burdan ses cikarma aliskanligi var. sirf horlama degil, horlama da var ama az, daha cok sanki kabus goruyormus ya da cani aciyormus gibi inleme sesleri cikariyor. bunun icin hangi doktora gitmek gerekir, daha once basina boyle bir sey gelip de yardim alan oldu mu acaba?

tesekkurler simdiden

çok tipik nefes alma problemleri.
son iki haftamı hastanede aynı sikayetlerin nedenini ogrenmyee calısan biri olarak gecirdim.
önce göğüs hastalıklarından basladım. o sorularla biraz konuyu detaylandırıp sonra KBB ye iletti konuyu. (akciger filmi kan tahlili vs ile garip bir durum olup olmadıgını sorguladı tabi önce)
KBB`te tomografi cekildi , sinuslerin dolu olabilecgini dsusundu , gece terlemesi ve nefes zorlugu nedeniyle. ki oyle cıktı , sol sinus dolu imiş ve ozellikle yatar pozisyonda iken sıvı(iltihap- her neyse) nefes yolunu kapatıyor ve nefe alırken iyice zorlanıyormusum . o yuzden gece terliyorum. hala devam ediyor. ben de nedeni bulunca rahatlım. cozum sinusu kurutmak ama antibiyotik vs ugrasmadım.

her gece tum ustumu degistiriyrum bir kac kez.
  • vazovski  (29.10.16 16:25:11)
Göğüs Hastalıklarına gideceksiniz. OSAS var yüksek ihtimalle, uyku apnesi yani.

  • Lim5  (29.10.16 18:22:45)