Teknosa telefona ek ucret isteme

Arkadaslar iyi haftasonlari simdi bundan 3 hafta once
Teknosadan 1000.tl tek cekim lenova bir cep telefonu
aldim. Bu sabah magazadaki satisi yapan cocuk biz
Size 32.gb telefonu 16.gb fiyatina satmisiz o yuzden
100.tl daha vermeniz lazim dedi. (Hic dikkat etmedim kac gb olduguna)
Telefonu alirken limitim 1000.tl dedim ve fiyat etiketindede yazan fiyat 1000.tl idi Simdi bu para cocuktan mi kesilir oyle ise gidip vereceğim. Degilse sallamam
Baska nasil bir yol izlemeliyim.

Telden yaziyorum anca bu kadar oldu.

Faturada yazar. Barkod okuyucu 1000 lira geçtiyse o fiyat etiket fiyatıdır. Düşük fiyattan satmak zorundalar.

  • Lim5  (29.10.16 13:37:25)
Faturada 1.000.- TL yazıyor ve siz de tam o parayı verdiyseniz tamamdır. Kendi hataları varsa kendileri çözsünler, 3 gün sonra arayıp 200 lira daha getirin deseler onu da mı götüreceksiniz :)

Parayı ondan kesmezler merak etmeyin, o onun kandırma numarası :)
  • koskoca kirpi  (29.10.16 13:46:43)
kendi hataları, sen 1000 lira olmasına güvenip satın almışsın artık 1 lira bile isteyemezler.

  • signore  (29.10.16 14:17:52)
o kişi hata yapmışsa para ondan kesilir.
kesmezler diyen arkadaş kesiyorlar acı bir deneyimle öğrendim.

  • fasulyek  (29.10.16 14:19:51)
Her hatanın bir bedeli var. Bu bedeli siz neden ödeyeceksiniz?

  • mr.goodcat  (29.10.16 14:26:46)
O çalısan götu kurtarmak için şansını denemiş.gidip parayı filanda ödemeyin. İyi yapsınlar işlerini.

  • delicevat  (29.10.16 14:43:18)
hizmet sektöründen bu kadar nefret edilmesi çok üzücü
bazen hata yapılabiliyor ve insan dediğimiz şey mükemmel değil.
işlerini düzgün yapsınlar diyorsunuzda o insanların çalışma saatleri beyaz yakalıdan kat be at fazla nasıl geçtiğini bilmedikleri haftada tek gün izinleri var genelde saat 10 kadar mağazada çalışıp 10:30da işten çıkıyorlar. Yorgunluk hata yapma ihtimalini de çoğaltıyor maalesef.
Eğer verebiliyorsan ver.
  • fasulyek  (29.10.16 14:57:44)
Iade ederdım

  • partizan  (29.10.16 15:18:25)
Faturanda 32 gb. Mı yazıyor 16 mi? 32 gb ise sorun yok zaten. Sakın gidip salak gibi para verme.

Zaten bu teknosa çalışanları aylardır birçok uygun fiyatlı ürünü musterilerden saklayıp letgoda, sahibindende uzerine koyup satan adamlar. Bir kampanya oldu mu müşteriye kesinlikle yedirmezler. Neredeyse yuzde yüzü böyle. Hele ki elektronik tarafında hepsi cep telefonuyla oynar musterilerle ilgilenmek akıllarına gelmez. Lütfen bunlara acıma.
  • adivar  (29.10.16 15:37:32)
www.resmigazete.gov.tr
bu yönetmeliğe onlara da gösterin ve madde 10'da yer alan "malın satış fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır." ifadeyi belirtin.

  • m e b  (29.10.16 16:04:20)