arabaya vurup kaçan tır ve sigorta olayları

Merhabalar,

Mahalle arasında park halindeki arabama ben işteyken bir tır aynasını tırıp kaçmış, geldiğimde silecekte bir not buldum tırın plakasını almış hatta resim çekmiş biri. Sigortacımla görüştüm kaskom ve sigortam olmasına ragmen mahkeme açmak uğraşmak gerekir diye savdı beni başından. Ben bu kaskoyu sigortayı boşuna mı ödüyorum böyle durumlarda işime yaramicaksa ne zaman yaricak ki?
Sigortacım benimi kandırıyor bilemedim

Normal prosedür nedir bilen varmı?

normal prosedür, aracıma çarpıp kaçtı deyip, sanki görmüşsün, oradaysın gibi davranarak şikayetçi olmak

  • killerbee  (28.10.16 17:31:40)
ne demek savdı boşuna mı para veriyoruz +1
çok küfürler yazardım buraya ama silinir.
tırın sigortası karşılasın uğraşsınlar.

edit: çarpan bu fotosu bu deyip dilekçe doldur +1
edit2: sigorwtacına ver onlar halletsin senden bişey bozulmaz.
  • basond  (28.10.16 17:32:46 ~ 17:34:30)
nereye başvurmalıyım? Birde hasarsızlık bozuluyor mu bu durumda?

  • eja  (28.10.16 17:33:38)
Kaskodan yaptırabilirsin sadece aracıma park halinde çarpmışlar diyerek. Şu araç çarptı plakası şu falan diyemezsin ve hasarsızlık bozulur. Kaskodan yaptırmayayım hasarsızlığım bozulmasın dersen fotoğraf ve görgü tanığı ile savcılığa gidip suç duyurusunda bulunman dava açman gerekir. Ama pratikte pek olacak bir şey değil bu. Adamdan şikayetçi olacaksın adamı bulacaklar adam suçunu kabul edecek falan. Kısacası servise gidip aracıma park halinde çarpmışlar diyerek kaskondan yaptırabilirsin ve hasarsızlığın bozulur.

  • slayerrr  (28.10.16 18:05:53)
Öncelikle sigortacınızdan ilgili plakayı söylerek tır sahibinin telefonuna ulaşın sonra durumu izah edin. Anlaşma yoluna gidin elimde kamera kayıtları vs var diyin. Yoka gelecektir elden parça fiyatını teslim alın sigorta vs işlerine girmeyin yoksa tramere işlenir. Şayet anlaşma yoluna gitmiyorsa tır sürücüsü, kaskonuza elinizdeki foto ve belgeleri ulaştırın kaskonuz karşı tarafın sigortasından ücreti alarak sizin aracı tamir ettirecektir. Hatta tamiri yapıp sonrasında ücreti karşı taraftan alır. Bahsettiğim ilk yolu mutlaka deneyin. Suçlu kişi zaten suçunu kabul edecektir büyük bir ihtimalle.

  • creedwar  (28.10.16 23:27:53)