Trafik alkol

50 cl'lik bira ile (%5) izin verilen değeri aşılır mı ?.

Yasal sınırı bilmiyorum ama bu Rüzgar Çetin vakasından sonra zerre taviz vermiyorlar onu biliyorum. Olan yine bize oldu amk.

  • gozu acik sevisen yahudi  (27.10.16 19:53:42)
50lik bira mekanda içilen açık biraysa sanmıyorum aşacağını. bi kırmızı tuborg içip 1 saat sonra denetimden geçtim, bişey çıkmadı ama sen yine de risk alma derim, polis var polis var.

  • jonestown  (27.10.16 20:03:55)
www.trafik.gov.tr burada alkolün kana hacmen oranla binde 63 oranında izin verildiği yazıyor.

Ortalama 5 litreden 0,00315 litreye kadar izin var demek.
Bahsettiğim biradaki alkol oranı 2,5 cl o da 0,025 litre yapıyor ki izin yok sanırım.
  • Euxinos007  (27.10.16 20:04:37)
en iyisi hiç içmemek ya. zaten bir biradan bir şey anlamazsın. şimdi salağın birine rastlarsın uğraş dur.

  • bohr atom modeli  (27.10.16 20:20:49)
Ya ben bugün evde keyfimce içecektim bir yere çıkmayacaktım daha ilk şişeyi bitirmeden arkadaşlar dışarı çağırınca kararsız kaldım.

  • Euxinos007  (27.10.16 20:24:52)
içilmemiş değil de içilmişin üstünden konuşuyorsak, araba sürmemen tabi ki daha iyi ancak, birkaç bardak su içmeni tavsiye ederim.

  • senolll  (27.10.16 20:48:37)
Bir biranin etkisi kisiden kisiye ve duruma gore degisiyor. Uykusuz ve ac karna ictigin bi birayla yemegin yaninda yavas yavas ictigin bi biranin etkisi ayni olmaz yani. O yuzden net bir cevap vermek zor.

Cikmak istiyorsan bol su icip alkolun vucuttan atilmasini saglayabilirsin.
  • turuncu sufle  (27.10.16 21:26:07)