Dağda Yabani Hayvanla Karşılaşma Olasılığı

Küre Dağlarını bilenler varmıdır bilmiyorum fakat bilenler ayılarıyla ünlü bir bölge olduğunu biliyorlardır. Önümüzdeki hafta oraya gidip dağa gireceğim. Gecmişte gireceğim bölgede yavru ayıya dek gelmiştim. Kurtları öldürüp astıklarına da şahit oldum bu bölgede. Bahsettiğim alan çam ve köknar ağaçlarının bol olduğu bir bölge. Bu mevsimde tehlike arz eder mi dersiniz? Tecrübesi olan var mı? Yapılacaklar konusunda bir kaç şey okudum tabi.

Kamp atacak veya kalacak mısınız?

  • utkumon  (20.10.16 20:46:58)
her mevsimde tehlike var. küre dağlarını çok bilmemekle beraber buralarda ayı domuz izine çok rastlıyoruz. karşılaşmadık gerçi hiç. ama gece mutlaka çıkarlar ortaya. yiyecek içeceği çadırda bulundurmayın kesinlikle. bir de ip ile iki ağaç arasına gerdirirseniz sabah süprizle uyanmazsınız gibime geliyor. yürürken ise en etkili yöntem belirli aralıklarla maytap atıp gürültüyle hayvanları korkutmak. amerikada bearspray diye çok yoğun bi biber gazı satılıyor ama türkiye'ye ithali yasak.

  • argent dawn  (20.10.16 21:04:15)
gitmeden revenant ayı sahnesini izle öyle git.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (20.10.16 21:20:51)
Kalmayacağım, gündüz gireceğim aslında. Fakat burada gündüz gördüm ayıyı yahu. Karaca falan olan bir bölge. Geyik bile var.

  • 2006  (21.10.16 00:08:52)
Kurt falan da olabilir. Bazı yabani köpekler bile hiç belli etmeden izliyorlar insanları. İki yıl önce Kars'a gitmiştim, Kars Kalesi'ne yakın bir bölgede yabani köpeklerin bizi izlediğini görmüştük. Biz fotoğraf çekmeye daldığımız için onların ne kadar yaklaştıklarını fark etmemiştik bile. Farkında olmadan ayıların inine yaklaşırsanız tehlikeli. O bölgeye girdikten sonra istemeseler de saldırabilirler. Yanınıza çakı falan alın mutlaka.

  • dissendium  (21.10.16 00:32:30 ~ 00:33:04)