Acil - Schengen mülakatı için uçak/otel bileti rezervasyonu nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce uçak bileti almadım ve bu işi beceremedim. Para vermeden uçak bileti rezervasyonunu nasıl yaparım. THY'yi kullanamıyorum bu arada. Lot Havayolunu'ndan alacağım ama rezerve edemiyorum. Aynı durum otel rezervasyonu için de geçerli.

Acil yardıma ihtiyacım var.

ekobilet.com

buradan çok rahat yapılabiliyor.
  • c1b2k3  (19.10.16 15:30:22 ~ 16:35:33)
Otel icinse booking.com da ucretsiz iptali olan oteller.

Ama nolur iptal suresini vb okuyup yapin rezervasyonu.
  • kuehles blondes  (19.10.16 15:47:38)
@c1b2k3

sağol hocam ama bu siteden arama yapınca sonuçlara tıklıyorum ve linke yönlenmiyor. Zaten benzeri siteler olan skyscanner ve momondo kullandım. dahası lot'un kendi sitesinden bilet rezerve etmeye çalıştım ama rezervasyonu yapamadım. Hepsinde ödeme yapmam gerekiyor.
  • s0phiesw0rld  (19.10.16 16:00:53)
Ekobilet.com da nasil olmz, yanda sonuclar cikiyo bi tablo olarak, sonra seciyosun, asagida rezervasyon ve ebilet yazar. Hem ucus bilgisinin oldugu yerde.

Yapamamaniz imkansiz.
Ve ekobilet skyscanner gibi bi site degil, hicbi yere yonlendirmez sizi, kendisi satar.
Sayfayi asagi kaydirin ucusa tiklayip.
  • kuehles blondes  (19.10.16 16:03:36)
@kuehles blondes

çok teşekkürler :) google'a ekobilet.com yazınca beni ekobilet.net'e yönlendirmiş, o sitede de sorun varmış.

log-in olmadan rezerve ettim, bir sorun olmaz umarım?

rezervasyon sayfasını komple print edip götürmeme de gerek yok, değil mi? Sadece ismimin yazılı olduğu sol üstteki kutucuğu print etsem yeter diye düşünüyorum.

bir de yabancı sitelerde rezervasyon işini yapamamama şaşırdım doğrusu. çoğu yorumlarda da rezervasyon için refundable ticket satın almak lazım veya iptal etmek için ücret ödemek lazım demişler, dedim noluyoruz...
  • s0phiesw0rld  (19.10.16 16:32:26 ~ 17:05:03)
Neden komple print etmiyorsun?? Anlamadim.

Satin alinmis bilet istenmiyor ki, rezervasyon yetiyor zaten.
  • kuehles blondes  (19.10.16 17:40:57)
Çünkü printera ulaşmam mümkün değildi. Ben de ss aldım, sorun olur mu ki?

  • s0phiesw0rld  (19.10.16 18:06:01)
Olur. Ucagin gidis donus tarihi belli mi yaziyor mu? Varis kalkis? Saatleri?

Kirtasiyelerde bile print ediyorlar, printera ulasin.
  • kuehles blondes  (19.10.16 18:14:09)
yok, print etmem mürekkep doldurmam gerektiği için o zaman için mümkün değildi. yoksa printerım var ve ss'i print edicem :) 2 tane ss aldım; isim, soyisim, gidiş, dönüş detayları vs hepsi yazıyor.

  • s0phiesw0rld  (19.10.16 19:06:48)
Direkt maili print etseniz?? Neden ss ile ugrasiyorsunuz? Ayni sey oldugunu nereden bilsin?

Sizin adiniz sonra baskasinin ucus bilgilerini eklediniz belki? Duzgunce A4 formatinda print edin. Kartus bittiyse komsuda, okulda, bakkalda, mahalle eczanenizde vb print edebilirsiniz
  • kuehles blondes  (19.10.16 19:11:08)