Robin van Persie

Fenerbahçe maçlarını pek izlemiyorum ama sözlükte hep RVP'ye giydiriyorlar ya... Daha doğrusu kitle ikiye ayrılmış:

1) Bu saatten sonra RVP'den bir cacık olmaz, boşa ümitlenmeyin.
2) Düzenli şans verilmiyor, pas atmıyorlar, yanlış pozisyonda oynuyor..... yoksa ortalığı dağıtır. Suç bu adamda değil.

İki fikir de RVP'nin formsuz olduğu konusunda hemfikir, sebepleri tartışılıyor. Ama transfermarkt'tan bir baktım, adam geçen sezon 48 maçta 22 golle (ligde 16) oynamış. Maç başına 61 dakika oyunda kalmış:

www.transfermarkt.co.uk

Ulan bunlar hiç de kötü istatistikler değil lan? Hem de bayağı bir maç oynamış, süre de almış bolca. Tamam yani, takımın 1 numaralı yıldızı olsa belki maç başı 80 dakika oynardı, birkaç gol daha atardı ama bunlar da gayet iyi sonuçlar değil mi? Ne için bu kadar tatava yapılıyor lan?

Gittim kıyas olarak, GS döneminde genelde yüceltilen Drogba'ya baktım. Full oynadığı tek sezonda 36 maçta 14 gollük performansı var:

www.transfermarkt.co.uk

Belki takıma liderlik yapıyordu filan vs ama hiç böyle sert eleştirilmemişti. RVP durumundan farkı ne? RVP gerçekten kötü mü oynuyor? Bu istatistikler çok mu yanıltıcı? Bu arada Fernandao da 55 maçta 25 gol atmış, pek farklı bir durum yok ortada sanki...

Cahiller Rvp yi topu alıp götüren bir futbolcu sanıyolar o yüzden giydiriyolar. Rvp dediğimiz adam golcüdür. Arkadan biri besler golünü yapar. Gecen sene Pereirayla yaşadıgı sorunlarda baş gösterince kötü futbol oynadı. Attıgı gollerde rvp klasının altındaydı. Hic maç kazandırmadı hiçbir maç kilit adam olmadı.
Eger Alex olsaydı bambaşka olurdu. Eleştirilcek yanı yok bu adamın bu sistemde Rvp budur.

  • giggs  (16.10.16 22:32:49)
attığı gollerin yarısı duran top veya kale ağzında tamamlama, adam ayağında top tutamıyor özürlü gibi topu alıp dönmesi yarım saat sürüyor, fiziksel ve mental olarak bitmiş durumda

  • docrivers  (16.10.16 22:35:32)
Sözlük ekseriyetle geri zekalılardan ve/veya Fenerbahçe haterlarından oluştuğu için van Persie'nin eleştirilmesi gayet normal.

Geçen seneyi falan saymıyorum, bugün bile Volkan Şen'in ve Emenike'nin atılmaması yüksek aptallık gerektiren paslarıyla iki golü olabilirdi. Takımda beyni olan veya beynini kullanan Kjaer'den başka tek bir oyuncu yok. Bu haliyle son on senede neredeyse Fenerbahçe'nin en iyi istatistiğe sahip forveti.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (16.10.16 22:39:07)
hayatlarında en çok bildikleri konu futbol, ama futbol hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. öyle trajik bir durum.

rvp'yi de, emenike'yi de, fernandao'yu da aynı tip forvet sanırlar. ozan'ı da alex gibi 10 numara pozisyonunda oynatmaya çalışır, souza'dan emre çıkmasını beklerler. 4-3-3 ile 4-2-3-1 arasındaki farkı, bu sistemlerdeki oyuncu özelliklerinin ne olacağını bilmezler.

orta saha olmayan bir takımda diğer oyuncularının performans düşüşünü çalışmamasına ya da yeteneksizliğine bağlarlar.

gerçekten çok komik ya.
  • bohr atom modeli  (16.10.16 22:55:40 ~ 22:56:39)