Elim kitaba niye gitmiyor

Selam

Telefonu elime aldım mıydı uğraşmalarım bir türlü bitmiyor. İşim olduğundan değil, sosyal medya da çok kullanmam. Mesajlaşma da pek yok. Oyun facebook duyuru. Bu üçü arasında mekik dokuyorum. Yanımda kitabım var, okumaya bi başlasam kaptırıcam biliyorum ama elim asla gitmiyor. Hatta telefonda da ayrıca okuduğum bir e-kitap var ama asla açmıyorum okumuyorum..

Neden? Çok sıkılıyorum yahu. Kafamdan derdim var. Beynimi bi poşet içinde olduğum yere bırakıp kaçmak istiyorum. Kitap niye okuyamıyorum ben yaaaa!.

valla onu bilmem de, bu şartlarda kitabı eline alsan da 5 dakka sonra uyuyakalacaksın gibi geliyor :)

  • killerbee  (15.10.16 01:37:56)
Tecrübelerime göre bir kitabın bir insanı çekebilmesi için kitapta elle tutulacak bir ilerleme kaydedilmeli. Biri diyelim her gün on sayfa okuyor, on sayfada kitabın içine ne kadar girebilirsin ki? Şöyle bir 20-30 sayfa oku ki gerçeklikten kop. Sonra ara verdiğinde kafanda acaba şimdi ne olacak sorusu olsun. Bir de kötü yazılmış bir kitapsa iyice kopuyorsun. Okumak zorunda değilsin. İlgini çekmiyorsa okuma.

  • dissendium  (15.10.16 01:46:28)
internet tahammül sınırımı inanılmaz şekilde düşürdü. o yüzden içten içe korkup başlayamıyorsundur. düşünmeden direkt başla; al eline ve zorla kendini.

  • fragile lady  (15.10.16 01:47:21)
@killerbee, yok uyuyamam, dikkatimi toplayınca hayatta uykum gelmez :))

@dissendium, aslında merakımı uyanık tutuyor ama çok amatörce yazılmış kitap, tekrara düşmüş, bazı itici unsurları var vs... sıkılmışım hakkaten...

@fragile lady, haklısın, düşünmeden bodoslama dalmam lazım. Doğru.
  • yaren  (15.10.16 02:08:14)
hayatımın aşağı yukarı on yılını kitaplara ayırmışımdır sanırım.

bu dediğin olayı feci şekilde yaşıyorum bazı zamanlar. işte tam o sıralarda, eskiden okuduğum ve beğendiğim bir kitaba başlıyorum - bi' çırpıda bitiyor ve sonra devamı geliyor. en son tıkanıklığı "kürk mantolu madonna" ile açmıştım, kitabı sevdiğimi hatırlıyorum ama kitabı tam olarak hatırlamıyorum onu fark ettim. varsa geçmişte sevdiğin bi' şeyler onlara göz at - gerisi geliyor.
  • bilinmez bir yazar  (15.10.16 02:26:40)
@bilinmez bir yazar

Yarım bıraktığım o kadar çok kitap var ki, kendimden utanıyorum. Cidden. Kafam kızıyor ama yapamıyorum da. Okuyamıyorum, almıyor. Ne bileyim yav amaaan.
  • yaren  (15.10.16 02:47:47)
@j r r

Doğru. Daha çekici geliyor internet, kitap sanki biraz daha fazla efor sarfediyormuşum gibi hissettiriyor. Değişik.
  • yaren  (15.10.16 02:55:53)
aliskanlik yuzunden. hizli ve yuksek dozda uyaricilara alismissin. kitap cok renksiz geliyor. ayrica telefon hicbir sekilde dusunmene firsat vermiyor. kitap okurken kafa yorman gerek.

vucudunu bir cesit detoksa sokman lazim. butun elektroniklerden uzaklasip bir tatil yapsan bu arada da kitaplara donup tekrar okuma aliskanligi kazansan iyi olur. farkindalik meselesi kendine hakim olup gereksiz aliskanliklarini durdurmak zorundasin. gecmis olsun.
  • idexo  (15.10.16 09:25:29)
sen bitmişsin.

  • confessions of an adman  (15.10.16 09:33:19)
güzel bir kitap değildir? ne zaman kotu bir kitaba başlasam elim kitaba gitmiyor.. ps. kitabı telefondan okuyorum.

  • eja  (15.10.16 11:02:17)