akşama kadar bir sandalyede oturup

ekrana bakarak çalışmanın yaratacağı her türden olumsuz etkileri sıralayabilir miyiz?

bel ağrısı. ben de olan bu.

  • vayezikhan  (12.10.16 21:47:05)
Basur riski

Çünkü basınç sürekli o noktaya etki ettiği için sıkıntı oluşur.

Ödev falansa hemoroid yaz tabi.

Edit: Bir doktor vardı, TUS'a 12 saat hiç kalkmadan çalıştığı için emboli oluşmuştu, sonra da ölmüştü.

Emboli riski de eklenebilir.
  • dissendium  (12.10.16 21:49:30 ~ 21:52:06)
oturuş bozukluklarından kaynaklı omurga rahatsızlıkları, gözlerde kesinlikle bozulma, psikolojik olarak bunalıma girme ve kilo alma. bunlar ilk aklıma gelenler.

  • fragile lady  (12.10.16 21:50:14)
boyun ağrısı, göz ağrısı, eğik oturmak.

  • peace.on  (12.10.16 21:51:10)
kalp krizi.

edit: her oturan kalp krizi geçirir demedim, riskin arttığına dair araştırmalar var.
  • mikro patlama  (12.10.16 21:52:57 ~ 22:07:08)
pipide düşme.

bel baş boyun sırt ağrıları dışında bir şey olmaz. abartanlara bakma. gözler de etkilenir bir de.

milyonlarca insan bu şekilde çalışıyor. herkes ölsün o zaman.
  • mahone  (12.10.16 21:56:44)
boyun fıtığı
göz kuruluğu
baş ağrısı
eklem ağrıları
duruş bozukluğu
karpal tünel sendrom
  • sttc  (12.10.16 22:39:37)
Hayal gücü yetmezliği.

  • bigbadabum  (12.10.16 23:43:55)
soruna cevap olmayabilir ama çağrıştırdığı bişeyi yazayım.
geçen yurtdışına gittim bi haftalığına iş için. ofiste giriş kapısının yanındaki odada bi kız vardı, oradan her geçtiğimde bilgisayarının karşısında ayakta çalışıyordu. masasının üzerinde ek bi sehpa var, bilgisayar da onun üzerinde. son gün dayanamayıp sordum, dediler ki bu ofis çalışanları arasında şu aralar çok revaçta bi sistemmiş, sayılan etkileri azaltmak adına. bi saat ayakta çalışıyomuş böyle, masadaki aparatın makasını indirip bi saat de oturarak çalışıyomuş, gün boyu bu döngüler devam ediyo işte..

  • manuel mandalina  (12.10.16 23:44:28)
derste anlatılmıştı tam net hatırlamıyorum ama yüzdeleri görünce baya şaşırmıştım, çok yuksekti. kalp ve damar rahatsızlıklarını artırma riskinden bahsediyorum, hatta kolesterolun bile yükselmesine yol açıyormus. hoca bütün gün oturan birinin sonra gidip spor yapması pek de bir anlam ifade etmiyor gibi biseyler demişti.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (13.10.16 00:20:03)