Aşk ve psikoloji

Arkadaslar soyle bir sorum olacak kafama cok takiliyor ama isin icinden cikamiyorum...

Ben genclik cocukluk yillarimda hoslandigim bir sekilde bir bag kurdugum ama iliski kuramadim kizlarin yuzlerini hatirliyorum. Yuz ifadeleri mimikleri sesleri...

Simdi bir kizdan ben 3 sebepten dolayi hoslanirim.

-Daha once bilincaltimda olumlu anilar barindiran hatiralari cagiristiran ( yuz, ses, ilgi alani, mimik vs.)

-Direk sevdigim alanlara ilgi duymasi (benzeşim)

-Bilinmeyen(illaki vardir bi sebebi ben bilmiyorumdur genellikle birinden hoslanirsam veya seversem sebebini inceleyip bulurum)

Cocukluga donecek olursak bu anilar ve cagrisim meselesi kafami karistiriyor bana suni bir sevgiymis gibi geliyor. Onceki anilara gore birini sevdiginiz oluyormu ve bu sevgiyi iliskiye -doktuyseniz eger- nasil bir etki birakti ve gercekligi ne oldu...

bağlantı kurarak cevaplamak yerine şöyle bir şey diyeceğim, bir kişiyi herhangi bir sebepten sevmen (saçı birine benziyor diye, sesi birini hatırlatıyor diye, gözleri yeşil diye, ayakları küçük diye vs vs sonsuza gider) onu suni bir sevgi haline getirmez. sonuçta bir kere sevmişsin sebebi saçma olsa da sevginin kendisinde bir sıkıntı yok. ha ondan sonra aa saçını kestirdi artık o etki kalktı diye sevmeyi bırakıyorsan o zaten hiç sevgi olmamıştır.

  • freya  (06.10.16 16:35:49)
dediğin gibi, birini sevince "neden seviyorum lan ben bu kızı?" diye sorarım kendime. soruna gelirsek, öyle bir durum olmadı ama olursa da ilişkiye dökmem. o zamanın şartları, düşünce yapısı falan 1000 tane etken bulup vazgeçerim. belki de hatadır bu tabi.

bu arada o bilinmeyen sebep kimyadır. zaten önemlisi de o. en güzeli o hatta.
  • ravenclaw  (06.10.16 22:43:06)