etrafinizda lise mezunu, 30 yaş altı, başı açık evli kadın var mi?

soru basliga sigmadi, suraya bakabilirsiniz:

eksisozluk.com

muhtemelen etrafinizda lise mezunu bile olmayabilir ama selam sabah ettiginiz insanlar bile olabilir, komsunun kizi, supermarketteki kasiyer vs.

benim gordugum bu kategorideki kadinlarin hemen hemen hepsi kapaniyor. sizde durum nedir acaba, siz de benzer bir demografiyi gozlemlediniz mi?

tesekkurler

benim var, hatta kendisi ilkokul mezunu.

  • theseachange  (05.10.16 00:01:46)
var. duydugum en saçma saptama.

  • dafuq  (05.10.16 00:14:54)
Var. Ofiste 4 kişi var hatta... Son zamanlardaki en gerizekalı çıkarım bu bence...

  • aklimdakisorular  (05.10.16 00:20:32)
Bu kadar sacma tespit gormedim. Etrafinizdaki kadinlarin kapanma oranı evlenmeleriyle lise mezunu olmalariyla degil de yasadiginiz yerin kültürüyle alakali olmasin ? Bizim buralarda (izmir) kapalı yok mesela :P

  • aquarium  (05.10.16 00:20:57)
aquarium, evet yeri de belirtmelerini istemeliydim. ben tuekiye capinda boyle bir degisimin oldugunu dusundugumden ve zaten soeu yeterinxe talepkar oldugundan, yeri soemaktan vazgecmistim.

sagol.

sacma bir cikarim diyenler, hangi ulkede yasadiklarinin farkindalar mi acaba ?
  • scars dont fade  (05.10.16 00:24:38)
ahaha hayatınızda 3 kişi falan mı tanıyorsunuz bu nasıl sacma bır soru, aklıma 10 kısı geldı daha 5 dakıka dusundum.
lise mezunları 30 dan once evlenıır zaten genelde, yuksek lısans ıs bulma vs gıbı sorunları olmadıgı ıcın hedeflerı o oluyor.

  • kurcalamabozarsin  (05.10.16 00:27:25)
Dolu. Başı kapalı olan yok diyebilirim hatta.

  • pike  (05.10.16 00:31:21)
Var. Lise mezunu, 28 yaşında ve başı açık. Problem?

  • Polaroid  (05.10.16 01:10:45)
etrafımda başı kapalı kimse yok. bu tanımdakilerin hepsinin başı açık.

  • sta  (05.10.16 02:17:19)
genç kadınlar arasında kapalılık oranının arttığı fikrine kesinlikle katılıyorum. otobüse bindiğimde tek başı açık olanın ben olduğunu fark ettiğim zamanlar oluyor. hatta daha birkaç gün önce bunun sohbetini de ettik bir arkadaşımla. yalnız lise mezunu olmakla doğru orantılı olduğunu sanmıyorum bu durumun, üniversitelerde daha yaygın gibi kapanmak.

  • devilred  (05.10.16 02:18:27)
bence dogru tespit. evlenenlerde ya da evlencek caga gelenlerde ben de gozlemliyorum bunu. ayrıca devilred'in dedigi gibi bence ozellikle genc nufusta inanılmaz bir artıs var 2002 öncesine göre.

  • art vandaley  (05.10.16 03:49:25)
simdi tekrar dusundum de, benim de var ama bunlar da hep balkan gocmeni. yine de, bunlar azinlikta.

hakaret etmeden yanit verenlere, sorunun esas sorulma amacini idrak edebilen arkadaslara tesekkurler.

yine de daha fazla yanit gelirse memnun olurum.
  • scars dont fade  (05.10.16 08:00:43)
Bir tane var, tüm ailesi kapalı (kuzenler hariç, onların mezuniyet durumundan emin değilim) ama kendisi açık. Evli ve çocuğu da var.
Annesi kapanmasını istiyor, kendi de karşı değil gibi ama ileride ne olur bilinmez.

  • Sulfoxaflor  (05.10.16 08:07:47)
lise mezunu 33 ve 35 yaşlarında başı açık kadınlar var bizim ofiste.

  • cabiday  (05.10.16 09:46:17)
@cabiday, sagol ama ozellikle 30, hatta 27 yasinin altindakileri merak ediyorum.

entryde de bahsettigim gibi, bu yastan yukaridakiler sekuler egitimden gectigi icin, yuksek egitim almasalar da basortusu takmayabiliyorlar (her ne kadar dindar olabilseler de). ama bu eşik yastan onceki kadinlarin hemen hemen hepsi başörtülü oluyor
  • scars dont fade  (05.10.16 10:09:53)
@scars dont fade bi tane 29 unda evli yüksekokul okumuş biri var. bu da mı gol değil ??

  • cabiday  (05.10.16 10:24:50)
@cabiday :) peki olur, sagol :)

aslinda bu kriterim biraz yetersiz. adetten ziyade oran sorulmaliydi: "orani azaliyor, artiyor" diye. yoksa, senin 20 tane arkadasindan 2 sinin basortulu olmasiyla, 5 arkadasindan 2 sinin basortulu olmasi ayni derecede bir veri degil.

neyse, etrafimda boyle bir degisim gordugum icin burada da merak etmistim
  • scars dont fade  (05.10.16 10:51:33)
Epey var, kapanmadilar. Kapanani gormedim ben kendi cevremde. Basindan beri kapali olanlar ve acik olanlar var, acik olan acik kaldi kapali olan da kapali.

  • stavro  (05.10.16 12:55:38)