macbook sorusu

öğretmen için kullanışlı olur mu? office programları vs. etkin kullanılacak bir de boş zamanlarda dizi mizi izlenir. bir de bunlarda kaç tane usb girişi oluyor, harici disk takarken sıkıntı olur mu?

Olur tabi çokta şık olur..

Macbook Pro veya Air da 1 yada 2 usb var ( fazlasıyla iş görüyor )
Macbook ta usb yok, type-C den converter kullanmalısın.

Edit : usb sayısı
  • lodos1907  (03.10.16 15:54:20 ~ 16:11:34)
bende ki macbook pro da 2 usb çıkışı vardı ama benimki 2010 mu 11 mi neydi

  • mete kudur  (03.10.16 15:58:44)
usb girişleri genelde 1 veya 2 oluyor modellerine göre. size macbook air tavsiye ederim. usb çoğaltıcılar var. orta kalite 20 liralık bir şey alırsanız fazlasıyla işinizi görür. harici disk takarken de problem yaşatmaz. onun dışında arkadaşların dediği gibi çok şık bir cihaz bence de. elinize de yakışır. 13.3 inch olanlarından alırsanız daha bir hoş olur. zaten evinizde dizi falan izlerken de tv'ye falan bağlarsınız. bağlamasanız bile 13.3 inch yeterli olur bence.

  • golgi aygıtı  (03.10.16 16:08:05)
paran varsa affetme
air +1

  • cedex  (03.10.16 16:09:50)
macbookpro mid 2015 2 tane usb 2 tane thunderbolt 1 tane hdmi 1 tane sd kart

ethernet girişi yok

vallla microsoft programları ile etkileşimi nasıldır bilmiyorum, içindeki pages, numbers, keynotes gibi uygulamalar çok kullanışlı.

ha sade dizi izlemek office çalışmak için macbookpro alınır mı bence alınmaz fiyatları bayağı yüksek

belki air mair olabilir

tabi mac diyosan ssd şart, retina ekran şart.

hani desen müzik, fotoşop, video edit hemen al diycem de şu an kararsız kaldım.

ayrıca usb hdd sorun olabiliyor, şöyle bir çözüme ulaştım

1 2 tb lik usb hddnin 500 gbsini exfat a formatlıyorum(windowsa dosya atıp alabilirsin böylece) geri kalan 250 gbsini(time machine ye ayırdım, periyodik olarak günlükler makinayı çökme mökme olmaz, olursa geri döndürebilirsin) geri kalanını da osx genişletilmiş günlüklü yani mac in kendi dosya sistemine formatladım böylece her işim çözüldü.

windowsa bişey atacaksam mac içinden osx genişletilmiş günlüklü sürücüden exfat a koypalayıp atıyorum, alırkende exffata alıp osx genişletilmiş günlüklüye atıyorum.

genel kullanım olarak çok memnunum, stabilite verdiği tepkiler çok iyi. pil performansıda muhteşem emsalleri 3 saatte kaykılırken 9 10 saatlere ulaşabiliyorsun.
  • killerbee  (03.10.16 16:10:52 ~ 16:17:25)
Macbook Air kullanıyorum, 5-6 ay oldu alalı. 2 usb girişi var. gayet hafif ve kullanışı iyi.
Ben okuldaki hdmi girişe uygun bir çevirici ara kablo aldım bi sorun olmadı.
Harici Disk kullanımında da hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Office programlarını(microsoft) online kullanabilirsiniz. Kendi programlarını kullanması daha keyifli(şahsi fikrim) ama farklı bilgisayarlarda usb- mail ile atınca problem oluyor mu görüntülenmesinde bilemiyorum yanlış birşey söylemek istemem.
  • bilemedik biz onu  (03.10.16 16:11:08)