Skyrim'deki en bol diyaloglu (diplomatik-konuşkan) class?

Selam ahali,

Fallout New Vegas'ı 3-4 kez, Fallout 3'ü de bir kez bitirdim. Aslında 10'ar kere daha oynarım ama yıllardır duyduğum Elder Scrolls serisine de artık bir bakmak istedim.

Oyunlardan ve Rpg'lerden pek anlamam, Fallout'u da tesadüfen denk gelip post apokaliptik ortama hayran kalışım sebebiyle oynadıydım. Aslında modern silahların olmadığı, büyücülü ejderhalı dağlık bayırlık ortamlar kişisel olarak beni pek sarmıyor ama en azından 5-10 saat oynayıp bir bakmak istiyorum Skyrim'e.

Sorum şu:
Malum, Fallout'larda class seçmiyorduk. Skillere göre build yapma mantığı vardı. Ben de her daim charisma ve speech'e abanıp her türlü diyaloğun altını üstüne getirerek yolumu diplomatik yollarla ve hafif-orta seviye silahlarla buluyordum. Bu oyunda hangi class bu oynanış şekline denk geliyor? Baştan dikkat etmem gerekenler neler?

Bard

  • cakabo  (30.09.16 15:15:16)
skyrim de bard diye class yok benim bildigim ama
bunda da class secmiyorsun
ama fight var herkes ile konusarak yuruyemiyorsun
mesela hancı dan bilgi isteyeceksin - orada konusma ise yariyor
tavsiyem her levelda mutlaka 1 skill i 5 defa train et. traine harcadigin gold geri geliyor bir sekilde
ya da warrs guildde companion olarak aela yı sec
ondan training yap
sonra goldu geri al ondan.
  • kingcyrax  (30.09.16 17:29:07)
1) skyrimde class yok, ırk var. her ırkın oyuna başlarken bazı skillerde artı puanları ve özel yetenekleri oluyor. mesela high elfin özel yeteneği günde bir defa 60 saniye süresince magicka(mana) yenilemesi veriyor. o nedenle mage tarzı oynamak daha avantajlı. ama sen bu ırkla, warrior, battle mage, thief vs. istediğin şekilde oynayabilirsin. ayrıca ırklar sadece verdikleri özelliklerle ayrılmıyor. her birisinin bir geçmişi ve tarihi var. khajiit ya da nord oynaman oyunda karakterlerin sana davranışını etkileyebilir. verdiğim linkteki skyrim bölümünden ırklara bakabilirsin.

elderscrolls.wikia.com(Skyrim)

2) skyrim'de olay karizma ve konuşma yeteneği üzerinden dönmüyor. speech bazı yerlerde ikna amaçlı ama daha çok tüccarlarla alışveriş yaparken ucuza silah, zırh, ekmek, çorba, soul gem vs. almaya yarıyor.

3) breton ve nord +5 speech ile başlıyor oyuna. ama dövüş yeteneklerine karşı +5 speech için bu ırkları seçmek zorunda değilsin. istediğin ırkla, speech eğitimi veren diğer karakterlerle ya da alışveriş yaptıkça yine speech yeteneğini geliştirebiliyorsun.

4) oyunda savaşmadan oynayabileceğin tarz sneak yeteneği ile assassin, thief olabilir. (khajiit, wood elf veya dark elf seçilebilir.)

5) son olarak www.youtube.com
  • sporty  (30.09.16 21:15:13 ~ 21:51:15)