Kaç iç sesiniz var?

Kaç iç sesiniz var? Benim iki. Kendi aramızda üçlü yapıyoruz mütemadiyen. İlle tek mi olmalı bu?

benim de iki, çak.

  • evde liyakat kalmamis  (30.09.16 15:08:54)
bir tane "aslansın kaplansın" diyen, bir tane de "s*ktir et sen mi kurtaracaksın dünyayı avel herif" diyen iç sesim mevcut, ikisine de haksızlık etmeden yaşamaya çalışıyorum.

  • devorgilla the gunslinger  (30.09.16 15:10:31 ~ 16:46:18)
23.

zaman zaman 200-300 oluyor.
  • la rana  (30.09.16 15:13:05)
bende 5-6 tane var ya. biri çankırı'ya yerleşip fabrikada falan çalışmamı söylerken öbürü "EDEBİYATTA NOBEL KAS KNK" diyor, bir tanesi "para ticarette olum" diyor, birisinin yaşam planı sibirya'ya yerleşmek üzerine kuruluyken diğeri avrupa-amerikacı, "manyak mısın amk sibirya'da ne işin var mal adam" diyor falan. biri "memur ol keyfine bak"çı, diğeri "gerekirse üç sene sokakta yat ama yurtdışı/özel sektör imkanlarını kovala, elinde olanla yetinme, kendine yazık etme" diyor. karışık kafalar. tek bir doğrultuda ilerleyebilsem şu an çok daha farklı bi yerde olurdum muhtemelen ama bir tane beyinle 6 farklı karakteri yönetmeye çalışınca ultimate sığır olarak kalakaldım öyle.

  • der meister  (30.09.16 15:13:47 ~ 15:14:38)
biz de ucluyuz.
biri iyi digeri hakikaten fena.
www.oocities.org
  • sergerde  (30.09.16 15:18:09)
iki tane: biri daima olayların iyi tarafından bakıyor ve "aslında öyle olmamıştır o, üzülme boş yere." diyor, diğeri de mütemadiyen (ki en baskını bu oluyor) "sen ne istedin de yolunda gitti ki? bu da bok gibi olacak. ömrünün sonuna dek ezik kalacaksın." şeklinde olumsuz yorumlar yapıp bütün yaşama arzumu silip atıyor. eminim ilki de diğerine benim hakkımda "enayi lan bu, bundan bir bok olmaz kihkihkih" diyordur. haklılar bence. evet.

  • m e b  (30.09.16 15:21:39)
İlginçtir ki bazen kafamda başka insanların seslerini canlandırabiliyorum. Oğuz Atay yapıyordu bunu Tutunamayanlar'da. Örneğin okulda bir hocamı sevmişsem, bazı durumlarda onun ses tonunda düşünebiliyorum. Mesela hoca dün derste bana "arkadaşım sen niye konuşuyorsun" dedi, bugün gereksiz konuşan biri için hocanın ses tonuyla içimden "arkadaşım sen niye konuşuyorsun" diye geçirdim. İçimde tiyatrocu yatıyor da işte açığa çıkarmıyorum.

  • dissendium  (30.09.16 15:21:46)
Genelde tek, bazen 2.

  • stavro  (30.09.16 15:32:35)
Benimki sonsuz galiba, bir sesini duyduğumu bir daha duymuyorum bence, sence? Bence de dedi afsagdsgdgs

  • dene  (30.09.16 15:37:46)
bende bir tane var mütemadiyen bana geri zekalı diyor.

  • nedendir bilinmez  (30.09.16 15:40:13)
siz böyle yazınca bir arkadaşım aklıma geldi. kendisinin iki ismi var, sosyal medya'da bu iki ismi birbiriyle konuşturuyor, tartıştırıyor, sohbet ettiriyor falan. çok gülüyorum okudukça.

benim sanırım 3 iç sesim var. hepsinden de çok memnunum valla :). bazen iki tanesi tek kalana giydiriyor ama olsun, barışıyorlar hemencecik.
  • Phoebe  (30.09.16 15:40:47)
@Phoebe haha sakincasi olmasa da paylassaniz keske.

  • sergerde  (30.09.16 15:48:33)
Herkes ciddi mi.benim düz bir tane

  • cilekli krep  (30.09.16 15:49:26)
Ben de bir tane demeye gelmiştim. Anormal miyim?

  • old possum  (30.09.16 15:51:56)
Bir iç sesim var. Son zamanlara kadar epey uyumluyduk geçen yıldan bu yana hiç anlaşamıyoruz.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (30.09.16 15:54:40)
anormal değilsiniz de tek başınıza sıkılmıyor musunuz? ben çok sıkılıyorum.

  • evde liyakat kalmamis  (30.09.16 15:55:07)
iki kişilikliyim ikisi de canavar

  • bardakigüneşgözlüğü  (30.09.16 16:24:00)
Bir tane. Dışarıdan kibar, hanımefendi bir kişilik sergilerken iç ses tam bir kamyon şoförü. Olayları yorumlarken
"Ya neolacağıdı amuğa goduğum!!"
"Heh şimdi o dediğini de yaparsam bir süre 'Osur osur ipe diz.' modunda yaşarım."
"Her kuşu sktik bi leylek kaldı." diye konuşuyor :D Çogacayip :)
  • chitosan  (30.09.16 16:38:35)
ben zaten en az 5 kişiyim, saymadım ama hepsinin iç sesi ayrıdır muhtemelen.

  • tiny penny  (30.09.16 17:46:32)
1 tane. dışarda ise rutinlerim ve karakterlerim var. içerdekini epey bir eğittim. daha doğrusu aslında akıl hocası olan o. o beni eğitti de bana bu cümleyi kurduracak kadar erdemli. umursamıyor yani. sen öyle san köftehor diyor. işte içerdekinin bağlı olduğu kaynak ise evren. takılma şekli objektif. büyük birlik mi adına ne dersek diyelim işte oradan besleniyor. asıl doğasına göre davranıyor. o olmasa bitmiştim ben zaten...

  • matrix  (30.09.16 18:31:21)
Bir adım daha arttırıp 'İç sesiniz mi var, vallaha mı?' demeye geldim. Şimdi zorlayınca, iç ses yapacağım diye kasınca bir tane oldu. Daha doğrusu belki iç sesim vardır da, sesli konuşmuyor galiba, farkında değilim. Kafamın içinde 'Şunu yap, bunu yap' diyen bir ses yok. Ya otomatik yapıyorum ya da sesi bastırmışım, bilmiyorum.

Ekleme: İç ses, innervoice tanımlarına baktım. Benimki kafada sesli şekilde olmuyor, daha çok 'Bir his geldi' şeklinde oluyor. Dolayısıyla ya bir tane var ya da birden fazla var ama toplanıp tartışıyorlar, bana ortak kararı bildiriyorlar.

Bu arada kendi kendime konuşurum, plan yaparım ama genelde sesli olur toplu taşımada değilsem
  • aychovsky  (30.09.16 18:37:13 ~ 21:36:53)
duyuru ahalisi komple şizo çıktı :)

benim iç sesim yok hacı, tek sesli yapıyom asadafg
  • feel the blanks  (30.09.16 18:46:53)
Benim de iki

i.hizliresim.com
  • yue  (30.09.16 20:00:42)
1 tane

  • basond  (01.10.16 00:42:35)
iki iç sesim var biri gazlar diğeri aşağılar, ben de orta yolu seslice bulmaya çalışırım.

  • nice tnetennba  (01.10.16 01:10:47)
Benim de iki. Biri yazık sana diyor öteki koy götüne.

  • benoyledemekistemedim  (01.10.16 01:36:24)
Bende sanırım 2, yer yer yoldan geçen arkadaş da dahil olunca 3 tane oluyor. Birisi york dükü, oldukça modern, diğeri tam bir anadolu çomarı; ara sıra "geleneklerimiz, vatan, millet" diyor, o konuşmaya başlayınca 3. de dahil olup "sana mı kaldı, siktir et, saat de geç olmuş yat uyu" diyor.

Benim favorim 1. ama hayatlar anadolu çomarı.
  • Euxinos007  (01.10.16 02:34:53)
aslında benim sormak istediğim tam olarak cevaplardaki şey değildi.

bir şey düşündüğümde "aslında o cümleyi şöyle kursan daha iyi olurdu" deyip yeniden kuran ya da mesela şarkı söylerken bir sonraki sözü hatırlama anında ondan da sonraki sözü aynı anda hatırlatan ve şarkının akışını bozan bir sesten bahsediyorum ben. hani dexter'da tek iç ses vardır, olanı biteni tek dille anlatır ya, bende bir ses diğerini mütemadiyen takip ediyor. sizde de oluyor mu bu diye merak ettim.
  • devilred  (01.10.16 03:25:00)
devilred şizofreni başlangıcı olabilir mi acaba :/

  • cilekli krep  (01.10.16 10:46:26)
seninki içsesten ziyade hızlı düşünme gibi sanki. şarkı sözlerinde olan mesela. eskiler "son söyleyeceğini ilk söylüyo" derler ya onun gibi. devrik cümlecilerin varlığına neden olan durum da bu bana göre. (kendimden biliyom). rakamlarda olduğunda taktim tehir derdik biz. şimdikiler ne diyorlar bilmiyorum.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.10.16 13:18:54)