Devlet-Bursa, 20'lik diş ve Kanal Tedavisi durumu(Fakir öğrenci)

selam millet.
kanal tedavisi yapılabileceğini düşündüğüm, 2 gündür majezik kullanmadığım takdirde ağrıyan sağ alttaki dişim için a&d sağlığı merkezindeki doktor, filmi gördükten sonra

"sen git marmaraya önce 20liğini çektir, oranın topoğrafyası(ne demekse) bi düzelsin sonra kanal tedavisi yapabiliriz belki, kesin konuşamıyorum ama önce 20liği çek" dedi.

bursa'ya gideceğim için 20'liği bursa ağız ve diş hastanesinde çektirmeyi planlıyorum ama devlette bu gömülü dişim için 2, 3 ay sonrasına mı randevu verilir yoksa birkaç haftaya mı? zira majezik bile etki edemezse dayanamayıp çürük dişi çektirmeyi planlıyorum.

yol gösterenlerin kuluyum, iyi entryler.

çabuk çekerler dişi. hep birkaç gün içinde çektiler etrafımdakileri.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.09.16 00:00:26)
marmarada film çekiyorlar ve acil görmezlerse aylarca bekletebiliyor. acil görürlerse aynı gün bile çekebiliyorlar.
20liği diğerlerinde çektirmek de baya zor, çene cerrahisi çeksin diyorlar ve onlardan randevu almak çok güç olyor. hastaneden hastaneye değişebilir belki ama istanbulda güç yani

  • red g  (27.09.16 00:04:43 ~ 00:06:01)
@2 randevu süresinden bahsediyorum

  • sen ne anlatiyon la  (27.09.16 00:09:45)
@3 teşekkür ederim. bursa'da çok daha mı güç olur randevu?

  • sen ne anlatiyon la  (27.09.16 00:10:31)
bi fikrim yok. önce ilk muayene randevusunu hemen alırsınız da çekim bursada mı hızlıdır başka yerde bilemeyeceğim. hastaneden hastaneye değişir. cerrah çekecek zorunluluğu olmasa çeker hekim de ama girmek istemiyorlar o riske herhalde

  • red g  (27.09.16 00:23:04)
bende de aynı durum var ve apseden kuduruyorum şu an. -_- kime gitsem cerrahiye paslıyo.

  • aydogank  (27.09.16 00:28:18)
@sen ne anlatiyon la ben de onu diyorum. 3 ay sonraya randevu veriyoruz deyip 3 gün sonra mı çekecekler dişi?

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.09.16 00:36:25)
devlete gidip 20 liğimi özelde çektirmek istiyorum deyip sevk kağıdı almıştım. sonra özelde çektirdikten sonra devlete muayeneye gidip bu işlemi onaylatmıştım. bu onay kağıdını sgk ya götürüp özelde ödediğim paranın üçte birini geri almıştım.

  • sttc  (27.09.16 01:38:11)