android app geliştirme

aklıma bir uygulama geldi. bunu yapmak istiyorum ama hiç kod bilgim yok. Construct 2 (oyun yapma programı) gibi akış diyagramlarıyla; "bu evet ise şunu şöyle yap" şeklinde ya da benzeri yöntemle en azından giriş seviyesi kod (java gerekli sanırım) öğrenerek yapabileceğim bir platform var mıdır? yapmak istediğim şuna benzer bir şey:

örnek çok saçma oldu ama fikrim çalınmasın diye sansürledim :p

ufak çaplı bi sosyal ağ olacak. "beraber masa yapma programı". mesela biri masa yapmak istiyor. facebook hesabı ile bağlandığı programa ben şu gün, şurada, şu saatte masa yapmak istiyorum, çekmeceleri ben yapacağım, en fazla 6 kişi katılabilir bilgilerini girecek. bunun bildirimini istediği arkadaşlarına gönderecek. katılmak isteyenler masanın neresini yapacaklarını belirtip olaya katılacak. bunu ister herkese açık, ister gizli olarak tutabilecek. herkese açık yaptığında "bakalım yakınlarda masa yapan biri var mı?" diye ortak alanda, uygulamayı kullanan bütün insanlar görebilecek ve katılabilecek.

ibuildapp diye bir site buldum. hazır şablonlar ile uygulama yapmak mümkün ama anlattıklarımı yapmak için yeterli midir bilemedim. tavsiyeniz var mıdır?

bu uygulamada dört önemli nokta görüyorum
1. Facebook API kullanman gerekli ki kullaniclar facebook ile baglanabilmeli
2. Google Geolocation API ve Location manager kullanman gerekli ki kullanicilarin fiziksel lokasyonlarini ve kullanicilarin birbirlerine yakinliklarini bulabilesin.
3. kullanici database ve yetkilendirme gerekli, böylece kullancilara farkli yetkiler verebilesin.
4. is ve isin parcalarini bir database de tutmalisin (masa ve masa imalati), insanlar da buna göre is bölümü yapmali

simdi hazir sablon siteler cok daha basit islerin üstesinden gelebilirler, ayrica kredi karti ödemesi, sepete ekleme(checkout) gibi karmasik olan ama cok kullanilan problemleri cözebilirler. senin durumunu cözen hazir sablon uygulama bulmak zor olabilir. cünkü ihtiyacin cok karisik olmasa da cok kendine has. her bir adimin digeri ile ic ice olacak. böyle bir seyi gercek anlamda cözebilmek icin, ve hatta bu uygulamayi ticari bir boyuta cekebilmek icin java, web-services, ve database ile uygulama bilmek, Android API konusunu bilmek gerekir. Deneyimli bir gelistiricinin 1 haftada cikarabilecegi bir uygulama degil.
  • emrahday  (26.09.16 18:29:21)