Özel Sağlık Sigortası ve Ameliyatlar

Konuyu bilmeyen biri olarak soruyorum:
İyi bir Kbb'ci ya da her neyse bulup bademcik ameliyatı ve bir dizi diş tedavisi olmayı planlıyorum.
İyi ve önerilen dr lar buldugumda, özel hastaneler devreye giriyor genelde, ancak birden fazla hastane ve tedavi oldugunda tümünü kapsayacak bir sigorta oluyor mu?

Sigorta yaptırıp, hemen ameliyat masasına yatabiliyor muyuz?
Ya da kaç ay önceden sigorta yatmalı vs vs?

Amaç: maliyetleri olabildiğince düşürmek

Özel sigortalar önceden varolan hastalıkların tedavisini ödemez.

  • kurnaz  (26.09.16 17:09:43)
Tedavi mi ediyorlar ki, önceden belgelenmiş rahatsızlıklar değil bunlar

  • tum haklari saklidir  (26.09.16 17:19:13)
ben şirketin yaptırdığı özel sigortayla burun eti ameliyatı oldum. tüm masrafı karşıladı. genelde yatarak tedavilerde hepsini ödüyolar. ama kişisel olarak özel sigorta yaptırdığında nası olur bilmiyorum. daha fazla araştırabilirler.

bi de özel sigorta da diş geçmiyo genelde. geçeni varsa da çok pahalıdır.
  • spirit crusher  (26.09.16 17:42:53)
bence bademcik osrun olmaz, sana soracaklar bi hastaligin var mi diye, sen de yoo, diyceksin, belki seni checkupa gonderirilerse o zaman sikayetlerini gizlemek degil ama belki unutabilirsin :)
sigorta basladiktan sonra zaman sinirlamasi yok diye biliyorum.
dis konusunda sigorta olmaz pek. bizimkisi de haric.
  • mavicorap  (26.09.16 18:11:11)
bekleme süresi oluyor. yani sigorta yaptırdın apendist patladı bunu ödüyor ama böbrek taşı ile ilgili ameliyat olacaksan ödemiyor çünkü bu zamanla gelişti diyor.

  • oscar  (26.09.16 19:01:31)
şirketce toplu olarak yaptırmakla bireysel olarak yaptırmak arasında fark var.
bireyselde çoğu ciddi tedaviyi ilk sene yapmazlar.

  • supermatik  (26.09.16 19:21:45)