1 metreden halıya düşen HDD

çalışmıyor arkadaş ya, daha 2 ay olmuştu alalı bi de.

Halıya düştügü için bi darbe izi falan da yok üstünde. ışıgı yanıyor, usb görüyor ama çalışmıyor.

garantiye versem degiştirirler mi? kaç günde degişir?

yere düşen external hdd m garanti kapsamında yenisiyle değişmişti. Western digital.

ekleme: cihaz çalıştıysa hemen bilgilerini kurtar. o bi kez düştü ve çalışmamazlık yaptıysa gidici.

bana 1 hafta içinde yenisini göndermişlerdi.

bu arada 2 Western Digital external hdd m çok az bi mesafeden yere düşüp çalışmaz oldu. bir wd marka daha arkadaşımın başına geldi. o günden sonra WD den uzak duruyorum. seagate var şuan external olarak. henüz düşmedi, performansını bilmiyorum ama wd den çok güven veriyor.
  • sttc  (25.09.16 21:51:05 ~ 22:10:00)
Bu da wd zaten. Şuan denedim açtı filmi. Anlamadim gitti bozuk mu değil mi. Sizin cihazı kaç günde değiştirip yenisini vermişlerdi hocam ?

  • akatreil  (25.09.16 21:56:23)
kutunun icini acip baglantilarini kontrol edebilirsiniz. belki sata kablosu ya da guc kablosu gevsemistir.

  • idexo  (25.09.16 22:04:19)
dustugunden falan bahsetmezseniz alabilirler.

50cm'den dusse de bozulur hdd, gecmis olsun.
  • lanc  (25.09.16 22:05:54)
kutuyu acarsaniz garanti bozulur bu arada! garantiye verecekseniz kutuyu acmayin. uzerinde bir ezik vuruk izi de var mi?

  • idexo  (25.09.16 22:50:07)
yok hocam onu düşünerek açmadım zaten hiç. öncelikle yarın bi götürücem garantiye.

üstünde çizik bile yok. 5 defa bilgisayara takıyorsam 1 defasında açılıyor. hatta biraz önce film bile izledim ama sonra gitti yine :D
  • akatreil  (25.09.16 22:56:56)