Yurtdisindan Ayakkabi Getirmek

Selamlar,

Ya bir ara sanki yurtdisindan ayakkabi siparisi sorun mu cikariyordu, ne oluyordu? Simdi olay su. Ben kardesime bir bot aldim, Turkiye'ye donerken yanimda getirecegim. Su an sorun cikma ihtimali cok sacma geliyor da olayi tam anlayamadim, ondan sorayim dedim. Ayni ayakkabidan benim ayagimda da olacak. Bu durumda "dur hemserim, ayni ayakkabi, bunu kesin baskasina almissin, vergisini odemeden giremezsin" falan derler mi? Hayir, hic canta kontrolu falan da gormedim de bilmedigim bir prosedur mu var acaba? Simdiden sagolunuz, varolunuz^^

Hiçbir şey olmaz, rahatlıkla getiriniz.

  • medievalman  (25.09.16 13:32:39)
kargo ile yasak olması lazım. kendin sorunsuzca getirebilirsin..

  • nrmnm  (25.09.16 13:48:38)
hicbir sey olmaz. ben cok getirdim ayakkabi, kutulu mutulu hem de. kimse bir sey demedi.

  • in vino veritas  (25.09.16 13:50:17)
ünlü ayakkabı markalarının avukatlarının Türkiye gümrüğünü sıkıştırmalarından dolayı oluşmuştu. bu durum'un net bilgisi için gümrük bakanlıgı aranabilir ptt ile görüşebilirsiniz. kendinizle beraber kozmetik veya ilaç çakı sokabilirsiniz yüksek ihtimal geçecektir ama gümrükte izin verilmez iade olur. mantık buydu. ama ayakkabı istisna oldu onda biranda 20 dolara aldığı ayakkabıyı adama 100 lira gümrük vergisi çıkarıyorlardı. ama girişi engellenmiyordu. girişi engellenmiyor ama alıcı zengin değilse uyanıklıgın bedelini ödemiyor iade ediliyordu mücadele gayet mantıklı idi sahte ayakkabılar ile, çinliler bi nike air max yapmışlar kutusuna kadar malzeme kalite kalitesi hariç aynı yapmışlar.

boşuna endişelenmenize gerek yok gümrük kanunlarının birçok hususu bavul içine işlemiyor işlese bile göz yumuluyor.
  • protrek  (25.09.16 13:54:02)