Yurtdisindan Turkiyeyi aramanin en ucuz yolu

Whatsapp filan demeyin cunku aranacak kisiler yasli ve whatsapp kullanamazlar. Yani seceneklere internetli seyler maalesef giremiyor.Cep veya landline aranacak. Var mi bildiginiz ucuz bir yontem?

Skype ile arayabilirsin skype kontoru yukle daha ucuza gelir sanirim ya da bazi ulkelerde turkiyeyi aramak aksam 6dan sonra bedava

  • England  (21.09.16 10:23:04)
hangi ülke?

fransa'dan aldığım bir freemobile hattım vardı. şengen ülkelerinden türkiye'yi aramanın dakikası aylık 2euroluk faturana ek dakikası 0,20 euro idi (sanırım şimdi 0,27). sabit numara daha ucuz. farklı tarifeler (aylık 20euro'luk tarifeyi alınca snırım fiyatlar düşüyor).
  • dahinnotha  (21.09.16 10:46:12)
@dahinnotha sabit hatlar için demek istedim çoğu avrupa ülkesinde vardır, almanya belçika ve hollanda da vardı

  • England  (21.09.16 10:48:04)
skype ile 63 ülkenin (tr dahil) sabit hatlarını sınırsız aramak aylık 14 dolar.

secure.skype.com
  • babilbaligi  (21.09.16 11:08:09)
1 ay boyunca bedava sinirsiz arayabilirsiniz skype ile. kart numaranizi gireceksiniz, 1 dolar provizyon koyuyor ama onu da cekmiyor. sonra subscription'ı iptal edin. turkiye cep numarasini arayamiyorsunuz ama
www.skype.com

  • bollocks44  (21.09.16 11:25:33 ~ 11:28:23)
ülke söylememişsiniz ama kimi ülkelerde çok uzuz sim kartlar var. hatta kartlar ücretsiz. Mesela Danimarka'da Lycamobile var, Türkiye'de sabit hat aramanın 100 dakikası 1 dkk- 45 kuruş. Mobili aramanın dakikası 0.55 dkk-24 kuruş.

İngiltere'de de buna benzer bir hatla ceptelefonunu arayıp 100 dakikası 2.5 liraya falan konuştuğumu hatırlıyorum, ancak o hattın adını hatırlayamadım.

edit: düşündüm de İngiltere'deki de lycamobile olabilir.

edit2: merak edip baktım baya ülkede varmış.
www.lycamobile.se
bakkal gibi yerlerde verilebiliyor ya da küçük telefoncularda. Danimarka'dakini havaalanında standttan almıştım, "Free sim :)" diye yazı koymuşlar kimse yok başında.
  • senolll  (21.09.16 12:58:07 ~ 13:04:58)