Eve hırsız girdi ve polis gelmiyor, ne yapmak lazım?

Bir arkadaşın evine hırsız girerken yakalamışlar ama ellerinden kaçmış. Polisi aramışlar ama saatlerdir gelmiyorlarmış, arkadaşları yönlendiriyoruz diyorlarmış. Defalarca aramış, adamlar kaçarken kamera kayıtları da varmış.

Polisin olay yerine gelişini hızlandırmak için ne yapmak lazım? Veya durumu en iyi nasıl idare edebilirler?

silahı vardı deseniz bi ihtimal.. geçmiş ama artık.

  • loser blueser  (19.09.16 20:33:07)
bir daha arayın ve "bu durumu bimer'e ileteceğiz" diyin bakalım ne olacak.

not: bimer'e de yazın bu arada.
  • dead and broken  (19.09.16 20:33:15)
fetöcü yakaladık deyin.
Ne dersen de hızlı gelmezler.

  • basond  (19.09.16 20:33:46)
Peki bu adamların tekrar girme cesareti gösterme ihtimallerine karşı kısa vadede nasıl bir önlem almak lazım?

  • Adramelekhh  (19.09.16 20:57:14)
Alarm ve kamera sistemi. Ancak sahte alarm kutuları ve sahte kameralar acayip belli oluyor.

2. önlem zemin, duvar ve lento girişli üst düzey (tercihen kale) çelik kapı ve kilit sistemi.
  • mimarbasi  (19.09.16 21:02:50)
Sakatlayana kadar döverdim ben olsam. Yani bi daha gelemeyeceğinden emin olursun.

  • norek  (19.09.16 21:20:04 ~ 21:20:55)