laptopa ikinci monitör

selam teknoloji dostları,

ben bir monitör almak istiyorum ama öyle tv ayarında olmasına gerek yok.
bazen tutoriallardan ders çalışırken çift ekrana gerek oluyor tek ekran yetmiyor. öyle çizim, photoshop işim de yok.

sadece film izlerken 360p kalitesinde izletmesin yeter.

bir arkadaş dedi full hd ips filan al diye de hem anlamadığımdan hem de fiyatı çok geldiğinden sorayım dedim bunun orta yolu var mıdır ?

inç ve fiyat aralığı isteyecek arkadaşlar için, inç önemli değil çok büyük olmasına gerek yok. en iyisini en ucuza nasıl kapatırsak o fiyat makbüldür :)

teşekkürler.

360p kalitesi ekranla degil, video kalitesi ile ilgili biliyorsun degil mi? Yani benim tabletim var hd cozunurlugu de yok, film kaliteli ise hic de kotu goruntu yok.

Sana tavsiyem 1680x1050 cozunurluklu dvi girisli ikinci el bir sey bakman. 22" leri bile en son 100 liraya falan dusmustu, film icin hic ekrana para gomme.

Not:2. El tabi ki.
  • denizgonen  (19.09.16 12:43:27)
denizgonen +1

piyasada en rahat bulabileceğin modeller 21,5'' 1920x1080 monitörler. Hiç öyle IPS falan işine bulaşma. AOC, Siemens, HP, Acer falan bu markaların 1080p monitörleri fazlasıyla iş görür.

dikkat etmen gereken en önemli özellik bilgisayarında HDMI çıkışı varsa HDMI girişli bir monitör almak. Aksi halde VGA kablosu kullanmak zorunda kalırsın ve istediğin verimi alamazsın.
  • himmet dayi  (19.09.16 13:06:25 ~ 13:07:32)
bence ips al, farkını göreceksin. Muhteşem bir görüntüsü var. 23 inç AOC marka 600 civarı bişeye almıştım ben.

  • safepassage  (19.09.16 13:10:45)
@denizgonen

hocam nerede 100 lira baktım göremedim.

@himmet dayi hdmi olunca fiyat farkı çok oluyor ama bakacağım hocam sağolun.

@safepassage 600 aşar hocam bizi üstüne 300 daha koyup 40 inç tv alırım :/
  • baris daima  (20.09.16 00:42:24)
300 daha koyabiliyorsan al tabi :) %50 den bahsediyorsun. Bu gibi durumlarda "ulen bi kere alıyorum yaav kaç sene gidecek" diye düşünmek lazım ama maddi durumu da zorlamamak lazım tabi.

  • safepassage  (20.09.16 10:20:39)