isi gucu birakip amerika'ya dil ogrenmeye gitmek

esimle ayni isi yapiyoruz. ben kisa bir sure once tazminat alarak isten ayrildim. ingilizce konusuna bir turlu yogunlasamadigimizdan ilerletemiyoruz. ama ikimiz de kendimizi gelistirmek icin ogrenmeyi cok istiyoruz. ayrica isimizde yukselebilmemiz ve daha iyi firmalarda calisabilmemiz icin de elimizi kuvvetlendirecek bir unsur bu.

ikimizin de ingilizce bilgisi karmakarisik. ille bir seviye belirtmek gerekirse en kotu ihtimalle baslangic ustu diyelim. konusma pratigimiz ise zayif.

abim amerika'da yasiyor. ikimizin de 10 yillik turist vizesi var ve daha onceden amerika'ya gittik.

soyle bir planimiz var. hazir ben bostayken ve elimizde kalacak yer ve yol gosterecek birisi varken bunu bir firsat plarak gorup 3-4 aylik bir kurs icin amerika'ya gitmek istiyoruz. esimin sirketinden ucretsiz izin alma ihtimali var. ama o bu firsat icin isten ayrilmayi bile goze aldi.

siz ne dersiniz? dil ogrenmek icin bu sartlarda kurulu duzeni birakip gitmek mantikli mi? geldigimizde sifirdan baslamis gibi olacagiz. 3-4 aylik egitimle belirli bir seviyeye gelebilir miyiz? zorluk ceker miyiz?

buradaki amac sadece dil ogrenmek degil, bunun ayni zamanda onemli bir tecrube olacagini da dusunuyoruz.

gaza getirici sozlerden ziyade gercekci yaklasimlar ve tecrube edinmis kisilerin fikirlerine ihtiyacimiz var.

yanimizda para olacak. zaten konaklama vs. gibi giderlerimiz olmayacak.

ordaki sıradan kurslarla üç dört ayda kayda değer bir dil seviyeniz olmaz. bir ihtimal üniversitelerin kursları daha yoğun, etkili olabilir. mesele yine sizde biter. ama ortalama bir insan için abd'de dahi zor başlangıç seviyesinden iyi derecede ingilizceye geçmek. türkiyede birlikte yoğun bir şekilde konuşma dışındaki kısımları hallederseniz gidip orda sadece speakingi geliştirmek bence dah faydalı olur.

  • skayas  (19.09.16 01:12:50)
turist vizesiyle 90 gün kalabilirsin. iyi çalışırsan, türkçe konuşmayı yasaklarsanız kendi kendinize olur. maddi olarak yıpranmayacaksanız ve de tabi ki.

  • cekilmis gayfe  (19.09.16 01:13:46)
merhaba
ben marmariste 6 sezon turkce konusmadigim icin ogrendim olayı bir sekilde
gramer de vardi .biraz paslandık ama iyiyim diyebilirim.
isi birakiriz vs. diyorsunuz ama geciminize yetecek paranız var mı?
konusması bol, yabancı hocalı bir kurs bulup ciddi calisip gidebilirsiniz
  • kingcyrax  (19.09.16 01:15:14)
ben 6 ay kalinabiliyor diye biliyorum.

  • novotni  (19.09.16 01:15:51)
@novotni, sen girerken gümrük polisi karar veriyor ona. ama girdikten sonra dil okuluna kayıt olup b1 vizesine çevirebilirsen daha uzun kalabiliyor olman lazım

  • cekilmis gayfe  (19.09.16 01:19:06)
3 ay süresince af edersin sevişirken bile türkçe konuşmazsan o iş büyük olur.

ingilizce öğretmeniyim.
  • klassno  (19.09.16 02:02:16)
İngilizce ogretmenimiz daha iyi bilir ama temel gramer bilgisini burada tamamlamadan gitmeyin. Orada zaman kaybedersiniz.

  • ykyt  (19.09.16 08:09:59)
İşinizden gücünüzden olursunuz sadece. Amerikada beraber takılacaksınız bütün gün eşinle zaten. Bütün gün türkçe konuşacaksınız. Kursta 3-4 ayda öğreneceğiniz de çok bir şey olmaz. Amerikaya gidiyorsan türklerle takılmayacaksın. Yoksa dilini geliştiremezsin. Uzun süreli 1 yıl ve üzeri dil okuluna da turist vizenizle gidemezsiniz. F1 vizesi de şu an işsizken red alırsınız. Sadece ingilizce öğrenmekse amacınız maltada ucuza çok daha uzun süre kalıp ingilizcenizi geliştirirsiniz. Benim tavsiyem.

  • eski solcu  (19.09.16 08:58:53)