üşümemek için vücudumuzun hangi bölgelerini sıcak tutmalıyız

ayak, el hariç orayı sıcak tut diğer yerlerin çok önemi yok kendini sıcak hissedersin diyebileceğimiz yer neresidir?
edit: soru biraz yanlış olmuş düzelttim sorry

Aklima ilk burun geldi.

  • kuzey li  (18.09.16 23:24:51)
boyun ve göğüs kısmı

  • MtKrt  (18.09.16 23:25:29)
bel olabilir mi? banyodayken belime sıcak su değmediği sürece üşüyorum ben mesela. belden suyu salınca problem kalmıyo.

  • der meister  (18.09.16 23:25:38)
Sırt

  • bego  (18.09.16 23:26:51)
En çok üşüyen.. Vücut sıcaklığının en çok kaybedildiği noktalar var. Bunlar boyun ve yukarısı kafa, kasiklar ve koltuk altları. Tamamen giyinik insanlardan bahsediyorum. Kasık olayı da denize atlayınca gres yağı sürün denir kasık ve koltukaltlarina, oradan seyettim. Denizde hayatı idame.

  • simbolmina  (18.09.16 23:33:32 ~ 23:35:10)
Ayaklar,kafa, kasıklar ve koltuk altları.

  • utkumon  (18.09.16 23:46:06)
el, ayak ve baş. vücut ısısının yüzde 70'i buralardan gider. bunları sıcak tutacaksın.

  • cekilmis gayfe  (18.09.16 23:53:08)
sırt, boyun, ayaklar. ben en çok buraları üşütünce kapıyorum şifayı.

  • köstebek kurabiye  (19.09.16 00:21:59 ~ 00:31:59)
Ben öyle bir yer ya da yerlerin olduğunu düşünmüyorum. Hatta aksine dengesiz şekilde bazı yerleri sıkı giyinip bazı yerleri açıkta bırakmak daha fazla üşümeye yol açıyor ve mesela göğsünü sıcak hissettiğin için bacaklarının üşüdüğünü anlamayabiliyorsun.

  • mikro patlama  (19.09.16 01:01:17)
Nedense gerdan dedigimiz bolge acik olursa bende (v yaka giyersem mesela) direkt usumeye basliyorum.

Bir de ayak. Ayaklar onemli. El cok da sey degil.
Bel de onemli. Su dusuk belli pantolon modasi bitti de belimizi usutmuyoruz ^^
  • kuehles blondes  (19.09.16 01:30:55)
En önemlisi ayak. Yatarken de kasıklarınla göğsüne kadar olan bölgeyi örtmelisin. Sadece karın ya da göbek diye geçiştirmek istemedim.

  • yirmisantim  (19.09.16 01:43:30)