Bu tarz şarkıların türü nedir?(Öneriler ile beraber)

www.youtube.com

Merhabalar yukarıda paylaştığım linkteki şarkıların türü tam olarak ne geçiyor bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim.

ayrıca bu sorumun dışında bu grup gibi ya da ''Angus & Julia Stone'', ''the last shadow puppets'',''seafret'' tarzı grup,şarkıcı veya şarkı önerileriniz varsa kıyıda kalmış köşede olan çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler :))

öncelikle müzik, müzisyenler janrlarla kısıtlanmasın. lütfen bilmemnerock, progressifüfürük, alternatiftürküler filan diye ayrıştırmayalım, ben aşırı ayar oluyorum. zaten bi' şarkı speed, bi' şarkı trash, bi' şarkı melodik olabiliyor. biri hard rock iken öteki softcore gidebiliyor, bunun daha shoegazei ıvırı zıvırı of sayarken yoruldum. gereksiz böyle tanımlamalar, kişisel fikrim.

sana bunu seven bunu da sevdi diyerek birer adet önerim var, beğenirsen yine konuşuruz.

heartless bastards - broken bells
last shadow puppets - she wants revenge
angus & julia stone - katie and i

edit : seafret'i bilmiyor idim, o da senin bana önerin olsun. ayrıca kıyıda köşede kalmış demişsin, ben çok bariz örnekler verdim kusura bakmazsın artık. ^^
  • evde liyakat kalmamis  (18.09.16 17:01:10 ~ 17:04:30)
aha benim tür. eğer only for you'daki gibi bas tonu hoşuna gidiyorsa two door cinema club - sun. birkaç tane daha hoş şarkısı var. melodi güzel ama sözler de böğrümü deşsin diyosan the national, cage the elephant. biraz hareketli ama derin olsun diyosan black keys'in birkaç şarkısı var öyle aynı zamanda the arcs isimli atılımı da var dan auerbach'ın. iron & wine'ı da sevebilirsin. şu an wilco-i'll fight dinliyorum ona da bak aslında. cigarettes after sex, modest mouse, interpol, the airborne toxic event, the wallflowers, electric guest. ulan ne yazdım he tekrar okumadan yolluyorum, hayırlı olsun.

  • kahoan  (18.09.16 17:13:54)
@evde liyakat kalmamis teşekkür ederim öneriler için.

@kahoan bu türün adı ne bilmiyorum ama hastasıyım bu tarz müziğin mesela şu şarkı nedense bana çok güzel geliyor www.youtube.com
söylediğin gruplarada bakıcam tek tek.
  • bigcaptain  (18.09.16 17:29:50)
@acediac çok iyi oldu bu liste tek tek ilgilenicem bilmediğim gruplar ile. bu türün öncüsü ingilizler sanırım.

  • bigcaptain  (18.09.16 18:02:21)
tür, indie-alternatif. tabii alt olarak da ayrılıyor, indie-folk, indie-pop,indie-rock gibi gibi.

edit: ben de indie'nin öncüsü ingilizler diye tahmin ediyorum ama alt türler illa ki farklı milletlerden etkilenmiştir.
  • kahoan  (18.09.16 18:06:17 ~ 18:12:18)
www.youtube.com bu şarkı da indie türüne örnek sayılabilir mi peki.

@acediac paylaştığın ikinci şarkı çok güze özellikle.
  • bigcaptain  (18.09.16 18:14:46)
evet, sayılabilir. ayrıca daughter'ın run, medicine, doing the right thing parçaları da fena değil. hatta get lucky coverları da var.

  • kahoan  (18.09.16 20:05:17)
@acediac daha slow ve melankolik şarkıları arıyorum ben. yani böyle gece dinlemelik adama hem huzur verip hemde tribe sokucak cinsten :) tabi bu dediğim durumu arama motorlarında nasıl adlandırıcam bilgim yok. o yüzden indie türünde müzikler paylaşan youtube kanallarını bularak işe başlamak en iyisi olucak sanırım.
.

  • bigcaptain  (18.09.16 20:39:15)
aradığın tür shoegaze, dream pop, işe slowdive ile başlayabilirsin. slowdive - richard.

hatta ambient da olabilir.
  • kahoan  (18.09.16 21:07:38 ~ 21:09:11)
aradığım tarz indie ve alt türleriymiş beyler. yardımlarınız için hepinize teker teker teşekkürler.

  • bigcaptain  (18.09.16 22:00:08)