Göbek eritme sorusu

Arkadaşlar spor salonuna gitme imkanım yok. Kendi çabalarımla spor yapıp Zayıflamak istiyorum. 5 kilo vermem gerek. Daha çok göbek bölgesinde bulunan fazlalıkları nasıl eritebilirim? Kendim evde nasıl zayiflarim

  • giovanne  (14.09.16 19:28:42)
kilo almaya göbek bölgesinden başlıyorsan sadece yediklerine dikkat edip bir de rutin yürüyüşleri eklersen kısa zamanda (2-4 hafta) amacına ulaşırsın..

  • erty_ksk  (14.09.16 19:34:57)
Düzgün beslenme + yürüyüş + evde spora yönelik bir app ile destek.

Telefonlarda artık aylık 10-20 ₺ ye çok güzel uygulamalar var. (FitWell, FitStar, Runtastic) Bölgesel zayıflama diye bir numara yok. Sadece göbeğim gitsin diğer yerler kalsın diye bir şey yok yani. 2-4 hafta da sonuç alman çok zor aşırı kilolu değilsen öyle gözle görülür bir şey bekleme başta. Bisiklet karın bölgesini çalıştırmaz genel bir cardio olarak yapabilirsin tabi.
  • gozu acik sevisen yahudi  (14.09.16 20:19:48)
sağlıklı besinler tüketince göbek eriyor zaten. diyetle kendini kısıtlamadan yediklerine dikkat ederek yapabilirsin.

  • ruhen hastayim ben  (14.09.16 20:21:49)
kesinlikle bir doktora görün, ondan sonra dediklerimi dikkate al, hastalıkla alakalı olabilir kilolar. doktora görün önce.

bilmiyorum burada yazanlar birebir tecrübe edenler mi teorik yazanlar mı ama ben 2-3 ayda totalde 85 ten 77 ye düştüm. göbeğin büyük kısmı gitti, amacım 70 civarı olmak.

açık açık yazacağım.

abi en başta çoğu kilo verme öğüdü verenlerin göbeği var. belki de hayatında spor yapmamış kişiler, arkadaştan ordan buradan şuradan yorum yapıyorlar. salak saçma azarlayanları da var. fotosuna bakıyorsun adamın dana gibi amk. neyse.

en başta şunu açığa kavuşturalım spor salonuna yazılacaksın. yürüyüş işi geyik, bi boka yaramaz, çünkü efor sarfetmezsin. dede misin, nine misin? terleyeceksin.

başka çaresi yok. ucuz ya da pahalı uzak ya da yakın spor salonuna gidilecek. yoksa o göbek gitme isteği hayallerde kalır.

hee çok çok çok iradelisindir, eve bisiklet alırsın gene verirsin. ama bunlar yalan olur %99.999.

kısaca spor salonu olacak.

bunun dışında sporsuz, yemeden keserek kilo verirsen o kilolar 6 aya geri gelir.

yemeden kesmeyeceksin kesinlikle, junk food denen abur cubur ve hazı gıdaları keseceksin. yerken de bokunu çıkarmayacaksın ama yiyeceksin, yoksa dediğim gibi kiloyu verdiğin gibi alırsın bir de üzerine afiyet hayat boyu taşıyacağın hastalıklara yakalanabilirsin.

günde 4-5 öğün yiyeceksin ama az- öz olacak bunlar. proteini çok karbonhidratı az. vitaminlerin tamamını al, her gün tavuk, kırmızı et ya da balık ye.

her gün bir elma, muz, armut gibi en az 100-150 gr iyi meyve tüket, üzüm kötüdür, yeşil elma iyidir. ama spor yaptığın sürece üzüm gibi şekerden ibaret şeyler yemedikçe hepsi iyidir.

her gün domates ve salatalıktan yapılma sadece az 3-5 gr tuz, limonsuyu ve 15 gr zeytinyağından oluşan salata ye, her gün.

sabah 2 yumurta, ve domates ye, peyniri %10 yağdan düşük seç. ben %9 luk mozarella yerim 50 gr kadar.

ara öğünlerde azcık kuruyemiş olur. salatalık olur, az fındık olur. hurma olmaz, hurma diyeti bok eder.

sakız olsun mümkünse naneli, zira nefes kokması yaşama.

soğan ve sarımsağı kes, bu tamamen psikolojik olarak seni yorgun düşmemen için.

her öğünde maksimum 200-250 gr ye.

günde min. 3 lt su tüket.

meyve suyu, kola gibi şeyleri kes.

hazır tüm gıdaları kes.

çikolata, şeker yok.

kısaca sağlıklı beslen.

gelelim spora, her gün 45 dakika kardiyo yap. eğer çok kiloluysan bisiklet ya da eliptik bisiklet yap koşu bandında dizlerin zarar görecektir. koşu bandı noırmal kilolardan sonra.

her gün 45 dakika kardiyo en önemli dostun. hatta ilk 1-2 hafta 45 dakika kardiyo yarım saat ara bir 45 dakika kardiyo daha yapabilirsin. ölü gibi olursun ama bu ilk 2 hafta çok çok önemli.

her gün minimum 15 dakika bir bölgeyi çalıştır, bacak, kollar, omuz, karın etc. bunu her iki günde bir de yapabilirsin ama bence her gün biraz da olsa çalıştır ideali 30 dakika. ama yapamazsan da 15 dakka yap.

her zaman ama her zaman spor başında ve sonunda 10 ar dakika esne.

bacaklar çok çok önemli. baldır bacak kasları vucuttaki en büyük kaslardır. dolayısı ile kilo verirken en rahatlıkla kilo vermene olanak sağlayan ve enerji yakan gruptur ve aynı zamanda güçlüdür. 45 dakika çalışabilir mesela.

karın kası erkeğin trickli kısmıdır, bu nedemek? göbeği biraz karın kası çalışarak görünmez hale getirebilirsin. elbette biraz kilo verdikten sonra. karın kasları geliştikçe göbeği birarada tutar, göbek daha diri ve derli toplu olur, göbek azalır.

göbek uzun zamanda gider 1 ayda gitmez ama azalır. bence tam göbek 6 ayda anca gider. 3 ay içinde oldukça belirginliği kaybolabilir.

ben son 30 günde 28 gün spora gittim. son 30 günde 4 kilo verdim ama hem çok sağlıklı bir şekilde hem de kas kütlesini arttırarak verdim. amacım zaten 6 ay 1 seneye yaymak 70 kg hedefini. bundan sonra da 2 gün gidip 1 gün ara verebilirim ama her gün giderim duruma göre. zamana bağlı.

neyse. ev içinde her sabah esneyeceksin 10 dakika. güne güzel başlarsın.

her gün 1 fincan kahve de bence oldukça güzel.

günlük yaşamını değiştirmedikçe kiloda veremezsin bunuda belirteyim. yediklerini sağlıklı hale getirecek ve her gün sporu aksatmayacaksın. bir de hedef kilondan sonra yemek konusunda daha rahatsın.

bu arada unutmuşum yazayım. ben normalde spor yapardım son 2-3 sene çok azalttım, dana gibi olunca tekrar başladım. ilk başları ondan çok zor olmadı. ama hiç spor yapmamış biri daha dikkatli olmalı özellikle ağırlık kısmında, kaslar zarar görmemeli.
  • kurnaz  (14.09.16 20:57:41 ~ 21:02:30)
merhabalar, spor ve ne yediğime dikkat ederek 3 ayda 15kg verdim.

şeker,un,pirinç,makarna,tüm tahıllar yenmeyecek, bal ve meyveler de dahil. kahvaltını bile ekmeksiz yapacaksın. bunun dışındaki şeyleri doyana kadar yiyebilirsin. düzenli sporla da deteklersen göbeği eritirsin.
  • methamphetamine  (14.09.16 21:21:34)
kurnaz +1

hatta iyi bi spor salonuna para ver ki gitmediğin zaman paran yanıyormuş gibi hisset. bu çok tetikleyici oluyor :D
yeşil çay da tüket.
  • AWD  (14.09.16 22:20:21)