emekli öğretmen sarması

Şu boş makaronlara doldurma tarzı var ya. O sigaralardan içtiniz mi? Artık ocb ile sarmak yavan ve acı gelmeye başladı. Böyle bir şeye kalkışayım diyorum. Ne dersiniz.

ben hepsini çok uzun süre kullandım.

hocam bu filtreli kağıtların ben genelde dandik olanlarını kullandım, yani 12 13 sene sürekli bu şekilde içtim, belki 100 200 tane marka geçmiştir elimden. eskiden biraz kullanılabilir durumdaydı ama 2010 dan sonra bozulmaya başladı.,özellikle son zamanlar tekel bandrollü ile satılmaya başlandı ama hepsini kağıtları aşırı kalın ve düzgün tat vermiyor maalesef

arap çarşafları var, onlarında sahtesi çok fazla, orjinal çarşafın 3 katı kalınlığı var sahtelerinin

bu sarma malzemelerinde en kaliteli marka gizehtir, onların kağıtlarını deneyin, filtreli yabışkanlı yada normal.

bilmiyorum ocb nin sahtelerini yaptılar mı ama oda olabilir bak.

tütünü bırakmadan önceki son sistemim şuydu, ocb kağıdı kalem üzerinde sarıp, filtre koyup makaron doldurma makinasıyla sarmak
  • killerbee  (14.09.16 16:40:15 ~ 16:45:27)
Doldurma sigaralardan hiç tat alamıyorum ben sarma sigaraya alıştığım için. O kocaman filtre tütünün bütün tadını değiştiriyor.

Farklı kağıtlara veya farklı tütünlere yönelebilirsin, ne kullanıyorsun? Bazı insanlar arapla sarmayı seviyor mesela, yapışkanı olmadığı için daha iyi tat verdiğini iddia ediyorlar.

Bir de kağıttan zevk alma işi epey değişiyor kişiden kişiye, mesela yukarıda söylenen gizeh bana çok kalın ve tatsız geliyor. En sevdiğim ve en pratik olan mavi ocb, ama arap kullanıyorum bir süredir. Mavi ocb ile 5 saniyede sararken bununla 20 saniye filan oluyor, öyle bir handikapı var.

Kullandığın filtre de önemli. Slim filtreleri dene, ince sarmayı öğren. Hem tükettiğin tütün miktarı azalır hem de daha iyi sardığın için daha çok zevk alırsın.
  • Adramelekhh  (14.09.16 16:48:49 ~ 16:50:28)
Ben daha çok bu sistemi filtre için istiyorum. Çünkü filtreler ya kısa ya çok adı ya da düzgün sarmazsan kenarda boşluk kalıyor

  • kablelvuku  (14.09.16 16:49:01)
Golden virginia + mavi ocb + ocb slim kullanıyorum. Tütünde old holborn sarı, karelias, camel, drum sarı denedim. Favorim old holborndu baş ağrısı göğüs hiriltisindan uyuyamaz oldum. Virginanin eksi tadı inanılmaz mahvediyor üç sigaradan sonra ağzı. Karelias da iki paketi denedim şu an turuncu olan var biraz ağır gibi. Galiba doğru tutunu de bulamadım ben. Bir de sarma sonlara doğru acı oluyor ağız yakıyor ya bak ona bir çözüm varsa çok iyi olacak.

  • kablelvuku  (14.09.16 16:55:32)
www.gizeh-online.com

bunların çoğu gittigidiyorda bulunuyordu bir ara.

bende marka tütün kullandım çok sonra çelikhan tütününe geçtim ama kalitelisine, dünyaları verseler değişmezdim.

gittigidiyora baktım 1 tane bile yok , demek ki yassakladılar böyle şeyleri satmayı falan ama aransa bulunur.
  • killerbee  (14.09.16 16:56:26 ~ 17:00:54)
Ben marka aldığımda mavi drum seviyordum. Old holborn çok ağırdır dediğin gibi. Şu an memleketten gelen açık tütünü kullanıyorum, marka tütünlerin 20'de 1'i filan fiyatı.

Sonlara doğru ağız yakma olayı dibini iyi dolduramıyorsan veya fazla sıklaştırıyorsan (sallayarak veya üstten bir şeyle iterek) olur. Homojen dağıtırsan olmaması lazım.
  • Adramelekhh  (14.09.16 16:57:16)
Ne güzel memleket :(

Açık tutun alırsak ne almalı ince kıyım mı olmalı
  • kablelvuku  (14.09.16 17:00:11)
adıyaman çelikhan al yarım kilo , kalitelisinden al ama 100 tl üzeri olandan. bundan güzel tütün yok benim için tütün içmek incelik ister, baştan havalandırmalısın ki küflenmesin, sonra poşete koyman lazım, sararkende ne çok nemli ne çok kuru olcak, incelik ister yani.

bu çelikhanın dışında, genelde 1 çeşit tütün var, içindeki çeri çöpü ayıklamak fiyatı değiştiriyor, birde bunları kükürt ile bekletiyolar, rengi açılıyo, renk renk oluyo bekletme süresi ile alakalı buda içim sertliğini falan değiştiriyormuş, eğer gerçekten çelikhan tütünü bulabilirsen çok beğeneceğine eminim

zira amk her yer çelikhan dolu ama fake.
  • killerbee  (14.09.16 17:02:06 ~ 17:11:01)
Bizim buralarda o tutun hep 80 tl falan. Elma kabuğu ile mi nemlendiriyorsum?

  • kablelvuku  (14.09.16 17:10:24)
Ben yeşil fasulye ile nemlendiriyorum. Yarım kilosuna 2 tane taze fasulye at, 1-2 gün beklesin. Çikolata gibi olur. Fazla nemlenirse de biraz bekletmen yeterli. Çok nemli içmemeye çalış, boğazını zorlar. Çok kuru da aynı.

  • Adramelekhh  (14.09.16 17:11:48)
hocam sizin orda 80 lira olan tütün bizim burda 30 tl olabilir , yani gerçeğini bulmak için tanımak şart.

çünkü lafa geldimi hepsi çelikhan, 30 liralıkta çelikhan 100 liralıkta çelikhan 200 de çelikhan ama gel gör öyle olmuyor işte.

adiyamantutunu.com.tr

bak bunuda tavsiye ederim çok kral tütündür.
  • killerbee  (14.09.16 17:35:17 ~ 17:37:31)