halen antivirus kullananlar var mi ya niye

abi ne bilim sene oldu 2016, bu hizla giderse demedi demeyin 3-4 ay sonra 2017 olur. pc nin p sinden anlamam, bilgisayarda wordu acmayi beceremem, masaüstü bilmem masa altini severim. yillardir pc kullaniyorum ama vallaha bi tane olsun antivirus programi kullanmadim. canavar gibi calisiyor benim pc, ilk gunku gibi hizli falan filan. siz de benim gibisiniz di mi. nolur evet diyin.

Ben de öyleyim de niye hava atıyorsun anlamadım.

  • Adramelekhh  (10.09.16 23:49:34)
evet. normali bu zaten.

  • sta  (10.09.16 23:50:10)
ben de öyle diyordum, yakın zaman önce dosyaları şifreleyip para isteyen bir virüs girdi. tam "yanılmışım" diyecekken kurduğum virüs tarayıcı hiçbir işe yaramadı, demedim.

evet haklısın.
  • doxanikee  (10.09.16 23:57:00)
evet var. mesela benim bütün akrabalarım kullanıyor. ben eskiden apple kullanıyorum buna birşey olmaz herhalde diyordum ama en son malware mı ne diyorlarsa ondan kapınca makina ben bile düşünüyorum kullanmayı. İşe yarıyor mu yaramıyor mu bilmiyorum ama, arabaya kasko yaptırmak gibi düşünebilirsin. belki 1 yıl boyunca hiçbir işe yaramaz ama eğer 1 kere bile işe yarasa bütün iş dosyalarını kurtarabilirsin diye bir fikriyatla yola çıkıyoruz.

  • mete kudur  (11.09.16 00:01:47)
Cyrptowall virüsünü tanıdığımdan beri boş vakitlerimde virüs taraması yapıyorum. O kadar söyleyeyim. İnternetle ya da başka bir bilgisayarla iletişim kuran her bilgisayarda virüs programı mutlaka olmalı. Bunun hızla ilgisi yok.

  • dissendium  (11.09.16 00:03:18)
ben sadece tarama yapacağım zaman indiriyorum, işim bitince siliyorum.

  • nothing in my way  (11.09.16 00:05:49)
evet 2002 den bu yana bi antivirüs programı kullanmadım.

her türlü siteye de girer çıkarım.
  • zugas  (11.09.16 00:19:06)
başkalarından sık usb bellek almalı bir işiniz varsa mecburen kullanıyorsunuz.

  • oxit  (11.09.16 00:32:05)