burun ameliyatı olacak kişinin sigara içtiği anlaşılır mı?

lisedeyken burun kanal kemiğimi kırmıştım. ayrıca kendimi bildim bileli sinüzitim var. bu sebeple, birkaç hafta sonra küçük bir ameliyat olup burundaki deviasyonu düzelttirecek, sinüsleri temizletip geniz etimi aldıracağım.

bunun dışında, tek tük sigara içerim gün içinde senelerdir. ancak kız arkadaşımdan olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra günde bir buçuk pakete kadar çıkardım sigara tüketimimi bir aydır. normalda sosyal sigara içicisi olduğum için bizimkilere söyleme gereği duymadım. ameliyata da ailemle gideceğim muhtemelen. orada doktor "uu delikanlı iyi sigara içiyormuşsun sen." diyecek diye çekiniyorum. böyle bir şey olması mümkün mü?

mümkün. burundan anlamasına gerek yok zaten. önce bir akciğer grafisi alacaklar. orada ciğerde ne var ne yok ortaya çıkacak.

not: eğer gözlük takıyorsan lens kullanmaya başla. burun ameliyatı ve gözlük ikilisi başbelası.
  • tururo  (04.09.16 14:14:54 ~ 14:17:28)
son bir aydır bu kadar içiyorum ama. yine de etki etmiş midir o kadar?

  • jack of hearts  (04.09.16 14:18:12)
Bildigim kadariyla anestezi dozunu ayarlamak ici de sigara icip icmedigini soruyorlar. Sigara ictiginizi doktorlardan gizlemeyin aman ha. Ayrica dosyaniza vs yazabilirler

  • curukturpkokusu  (04.09.16 14:22:20)
Ayrıca siz almıyor olabilirsiniz ama o kadar sigara tüketimi ağız kokusu yapar. Ten kokunuzu da değiştirir.
Aileniz, anneniz size yakın temasta anlar.

  • balik kraker  (04.09.16 14:58:53)
Anestezi+1

Anesteziden ayılırken sağra kullanan kişilerde zorlanma, kusma vb. Daha çok görülür.
  • balik kraker  (04.09.16 14:59:37)
O kadar belli olmaz ama anestezi etkilerinden daha rahat kurtulma ve ayılma durumu ,ve burnunuz ameliyatlıyken içmeniz pek sağlıklı olmayacağından azaltmaya başlayın. Burnunuz tampon ve kan pıhtısı nedeniyle genelde kapalı olacağından ağız yoluyla nefes alıyor olacaksınız, boğazınıza geniz akıntısı vs olma ihtimali de var.Boğazınız zaten tahriş olacak. Bu dönemde bunu sigarayla cilalamanız pek hayrınıza olmayacaktır. Yani ailenizden çekinmeyin ama sağlığınız için şimdiden azaltın. Gerekli bilgiler alınırken yalnız olmaya çalışın mesela tahliller için falan önceden giderseniz ilgili kişiyle görüşebilirsiniz. Ama bi şekilde bu soruyla ailenizin yanında yüzleştiğinizde hayır demeyin. Ama 1,5 paket sigara içen birinin ailesinin anlamaması için onların da içiyor olması şart o durumda bile anlarlar bence ama bilemedim.

  • i am a legal alien  (04.09.16 16:23:13)