Şerbetli tatlı seviyor musun? neden seviyorsun/sevmiyorsun?

genel anlamda tatlılara mesafeli olsam da şerbetli tatlılara ayrı mesafeliyim, sevmem pek, olsa da yesek demedim hiç.

-ne?! baklava sevmiyor musun?!

-antep sarma lan bu, saçmalama!?

bunları duymaktan da sıkıldım.

sizde durum ne ve nedeni(varsa) ne?

Saçmalama +1

  • mutantking  (03.09.16 19:10:00)
nefret ederim. cok nadiren canimin baklava cektigi olur ki onu da iki dilim anca yerim. serbet kadar sacma sey azdir. bunu her gun bes kilo seker tuketen bir susko olarak soyluyorum ustelik.

  • der meister  (03.09.16 19:10:21)
sütlü, şerbetli, çikolatalı hepsini yerim bitiririm. mis.

  • qazaqwsx  (03.09.16 19:12:57 ~ 19:18:04)
bende sevmem ve canım çook nadir zamanlarda ister.zaten şekerli hiçbişeyi sevmem nerdeyse

  • nanelimonportakal  (03.09.16 19:17:46)
Kalbura bastı favorim. Hazır Tatlıları sevmiyorum baklava da olsa yapay geliyor. Kimseye de demiyorum x i neden sevmiyorsun diye, banane

  • hasmetizm 2046  (03.09.16 19:17:56)
sevmiyor olabilirsin.

ben de yeni seyleri merak ederim. hele meshur bir yerdeysem en azindan bir denerim. iyi yapilmayan baklava da antep sarma da, adana kebap da... bes para etmez. "ucuz etin yahnisi olmaz" ya da "ucuz etin yahnisi pek(yani sert) olur" demisler. ben de bu kafadayim.

kucuklukten beri tulumba tatlisini ve sekerpareyi baklavadan cok sevdigim icin ailem garipser. ayni o laflari duyardim ben de. fakat onlar anlamazdan gelse de benim icin nedeni basit: o zamanlar para bugunku gibi degersiz kagit degildi. ailem de fiyati daha uygun diye baklavayi cevizli alirdi.(baklava dedigime bakma, uyduruk market tatlisi) ben de tatlinin icinde cevizi pek sevmem. fistik severim. bir de baklava dedigin sirede yuzmemeli, yumusak olmamali: citir olmali sekeri fistigi iyi olmali... neyse bunlar o market baklavasini begenirken ben tulumba ya da sekerpareyi begenirdim. yine de tulumba tatlisina para vermek istemezlerdi. "sireli hamur" olarak goruyorlar onu cunku.

bugun arada sirada da olsa kimseye danismadan kendim gidip istedigim tatliyi yiyebiliyorum sukur. tatli seviyorum diye sabah aksam da yemiyorum. sevdigim seylerin tadini kacirmak istemem. arada sirada ozledigim zaman yerim. begenmeyen de begenmez ne yapalim.
  • idexo  (03.09.16 19:21:16)
saçmalama +1

  • killerbee  (03.09.16 19:25:38)
hiçbirini aramam, öyle denk gelirse bi tane belki atarım ağzıma. meyveli veya daha hafif tatlıları seviyorum sadece. serbetli tatlılar çok ağır geliyor. bu damak tadıyla da alakalı, acı ve tuzlu şeyleri de çok severim tam aksine.

  • jonestown  (03.09.16 19:49:19)
fazla yiyemiyorum cidden içimi yakar gibi oluyor ama şekerpare severim severim dediğim yemekten sonra 3 tane yiyebilirim.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (03.09.16 19:51:55)
Nefret ediyorum. Ekmegin uzerine seker dokup yemekten farksiz geliyor bana.. Bayik, sanki saman yiyormuscasina anlamsiz..

  • mirandaiam  (03.09.16 19:52:48 ~ 19:58:21)
Antep fıstığı varsa varım. Yoksa yokum.

  • yirmisantim  (03.09.16 20:22:06)
Lokmadan girin fıstık sarmadan cikin; şerbetli tatlı sevmem.
Antepte en meşhur tatlıcı nin yanında bir otelde kaldim bir hafta. 1 lokma tadına bakomadan döndüm.
Tatlı kuru pasta da sevmem ben. Yaş pasta da... arada yerim, ikram olursa yarim dilim
Sütlü tatlular dondurmalar favorim.
  • balik kraker  (03.09.16 21:11:55)
tatlısına göre değişir. sütlü tatlı tercihimdir ama güzel yapılmış baklava, sarma, kadayıf severim. ama hamuru kızartıp şerbete batırıp tatlı diye sunmalarına sinir oluyorum.

tatlı sevmeyene de sinir oluyorum ayrıca.
  • almost headless  (03.09.16 21:18:06)