beylikduzu'nun bir yabanciya uygunlugu

merhaba,
alman bir kiz arkadasim var ve planimiz seneye birlikte almanya'ya yerlesmek. seneye cunku okulum onumuzdeki sene bitecek. biz de bu surecte beylikduzu'nde yasamaya karar verdik. okuluma yakin oldugu icin ozellikle. daha once bir sene kadikoy'de, bir sene de tarlabasi'nda yasadik. oralardaki yabanci sayisi cok oldugundan hayat normal geciyordu ama teror korkusundan artik hic yanasmiyoruz istanbul icine. bi de daha az kira verip daha buyuk bir daireye sahip olmak istiyoruz. beylikduzu'nde karar kildim ama oralari hic bilmiyorum. ucuzlugu cezbediyor. insanlari nasil? hangi taraflarda ev bakmak gerek? tesekkurler.

edit: bi de kendisi evden calisiyor. gece hayatindan biktigimiz icin gidip bi yerlerde oturma istegimiz yok. her sey ev icinde yapilmaya odakli yani.

ben 3-4 sene önce 6 ay kadar cumhuriyet mahallesi tarafında kaldım (cumhuriyet mahallesi metrobüs durağında inip sağ taraftan içeri doğru 8-10 dakika yardırıyosun, orda bi yerdeydim) ve bir aksilik olmazsa birkaç hafta sonra yine beylikdüzü'nde bir eve çıkacağım. esenyurt apaçilerinin değil de beylikdüzü lordlarının olduğu bölgede yaşayacaksanız bence çok memnun kalırsınız. izmirlilerin izmir için yaptığı geyikler var ya, hah onları beylikdüzü için yapabilirsiniz istanbul'da. benim istanbul'a dair en sevdiğim, en çok özlediğim şey ne kadıköy ne boğaz; hepsinden önce şanlı beylikdüzü gelir.

merkeze uzak olması dezavantaj ama evden çalışılıyor olması ve gece hayatından bıkmış olmanız bu dezavantajı da ortadan kaldırıyor. mesai saatlerinde kullanmanız gerekmediği sürece, beylikdüzü'nden şehrin içine ulaşım da gayet rahat oluyor metrobüsle. en azından benim için böyleydi. dediğim gibi haftanın 5-6 günü, mesai saatlerinde, karda kışta habire istanbul içine git-gel yapmayacaksanız şehre uzaklık da problem olmaz.

hangi taraflarda ev bakmak gerekir sorusuna net bir yanıt veremiyorum maalesef çünkü ben bile kaldığım süreçte çok defa "la burası neresi" deyip "ESENYURT ZONE"a girmişimdir, tam olarak şurası iyidir şurası kötüdür diyemiyorum. ama bizimkent sitesi, cumhuriyet mahallesi falan o taraflar gayet düzgün olmalı. en azından ben oradayken düzgündü.

özetle, şehirden uzaktır ve hala biraz ölüdür ama beylikdüzü "sakin yaşam" için bence istanbul'daki en şahane ilçelerden biri. bakmayın peasant'ların kötülediğine. istanbul denen cehennemde nispeten düşük kiralarla o rahatlığı, dinginliği sağlayabilmek büyük ayrıcalık. beylikdüzü > paris

ironi, şaka falan yapmıyorum bu arada. cidden beylikdüzü'ne inanılmaz sempati duyuyorum.
  • der meister  (03.09.16 02:39:18 ~ 02:40:30)
lan zaten evden ise isten eve bir hayatiniz olacak. zaten evde yasamayi dusunuyorsunz. ha beylik ha taksim ha havai . sizi ilgilendirmiyor ki.

  • ivettivett  (03.09.16 08:17:01)
Beylikduzunun bir migros tarafi bir de bauhaus ( esenyurt) tarafi vardir, kesinlikle migros tarafini secin, mumkumse bizimkent bolgesi iyidir, olmuyorsa biraz uzak kalsa da beykent tarafi da iyidir, istediginiz kosullari saglar size

  • alttaraf  (03.09.16 09:02:53)