1 sene kafa izni

Kişisel sebeplerden dolayı istifa edip 1 sene kadar işten uzak kalmayı düşünüyorum. Daha sonra işe dönüş aşamasında şirketlerin bu 1 senelik boşluğa bakış açısı ne olur sizce?

Telekomünikasyon/Bilişim Sektöründeyim.

Pek iyi olmaz.

  • bigbadabum  (02.09.16 10:16:57)
kendi işimi kurmaya çalıştım, tutmadı geri döndüm, heyecan oldu bana da derim. kim bilecek.

  • synesthesia  (02.09.16 10:18:54)
neden pek iyi olmasın? kendinizi geliştirmeniz, mezun olduğunuz okullar, aldığınız sertifikalar, performans değerlendirmeleri, boş vaktinizi nasıl değerlendirdiğiniz gibi şeyler çok önemli. belki bi' sene kafa izni kullanacaksınız ama bi' proje üzerinde çalışacaksınız, olamaz mı, olabilir. ihtiyacınız varsa yapın bunu.

  • evde liyakat kalmamis  (02.09.16 10:19:38)
ya en kötü "ailevi" falan dersin kime ne yani.

  • naberabi  (02.09.16 10:20:25)
@sizofren06

kendimi geliştirmek için odaklanmak istediğim bazı konular var ve onlar üzerine çalışmayı düşünüyorum açıkçası. işte çalışırken bunların onda birini bile yapamıyorum ve yerimde saydığımı düşünüyorum . kişisel sebeplerden kastım ailevi ya da psikolojik sebepler değil. bir sene evde yatmıycam tabii ki.
  • synesthesia  (02.09.16 10:24:49 ~ 10:25:50)
O dönemde yaptığın elle tutulur bir şeyler gösterebilirsen sonrasında çok problem olmaz.

  • arnold schwarzeneger  (02.09.16 10:31:31)
eger 5 yildir falan calisiyorsaniz hicbir sorun olmaz. kaldi ki bos bos oturmayacakmissiniz. ayrica her sey kendinizi ve yaptiklarinizi nasil saatiginizla alakali; sacma sapan bir egitimi meslegi icin en onemli egitimmis gibi sunanlar da var, inanilmaz donanimli olup kendini satamayanlar da. o suslu puslu cv'lerin yarisinin ici bos ama cok guzel pazarliyorlar.

  • kassiopeia  (02.09.16 10:34:02)
1 senelik boşluğa her türlü güzel kılıf uydurulur da bu 1 senelik izine değer mi? türkiyede çalışılacaksa bence çok gereksiz bu daha fazla gelişeyim en çok ben gelişeyim çabaları.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (02.09.16 10:36:00)
skerim o şirketi.
yurtdışına gittim gezdim, dil okuluna gittim, kendi işimi kurdum falan filan.

  • seyduna6687  (02.09.16 10:46:18)
ben 6 ay bu şekilde takıldım, yeniden işe dönüşte hiçbir sıkıntı yaşamadım.
çok daha iyi bir işe girdim dönüşte. sıkıntı olma ihtimali var mı? tabi ki var. ama sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız sizin tatilinizden çok, ekonominin geleceği tarafından belirlenecek.

hayatımız kısa, umarım mutlu olursunuz :)
  • tavukbanalop  (02.09.16 10:47:55)
şirketinden memnunsan belki ücretsiz izin almayı deneyebilirsin. bizim şirket izin veriyor bu şekilde. böylece döndüğünde işin de hazır oluyor. bence konuşulursa belki kabul ettirilebilir.

  • kaputt  (02.09.16 10:56:18)
hiçbir şey olmaz... kişisel gelişimim için 1 sene boş bıraktım ya da dediğin gibi işimi kurdum battım (böyle dersen koşarak alıyorlar) dersin kim bilecek

  • lcha  (02.09.16 10:57:26 ~ 10:58:15)
mesleki yeterliliğiniz, tecrübeniz ve referanslarınız varsa hiçbir şey olmaz.

  • teritori  (02.09.16 11:44:43)
Ben ailevi demiştim.

  • melengich  (02.09.16 12:01:00)