Sorumsuz babadan kurtulmak/hukuki

Arkadaslar problem cok buyuk. Teyzem 4 kiz ve 1 erkek cocuk sahibi. Tekstilde vs calisarak colcocuk biriktirdikleri parayla tokiden ev aldilar. Borcu hala devam ediyor.

Enistem olacak adam da 3 kez dukkan acip milyarlarca borcla batirmis zamaninda. En son gecen sene de 100binden fazla borcla batti. 100bin az gelebilir ama evde gelir kaynagi yok. En buyuk kuzen dis hekimi, onun birikiminden borcun bi kismi odendi, kredi cekildi falan ama borc bitmedi. Bu arada alacaklilar hep tefeci falan. Arayip teyzemi kizlari tehdit ediyorlardi gecen sene. Ben o zaman bi avukatla gorustum ama kimse harekete gecmedi. Gerekirse bosanmasi icin ama en iyi ihtimal fiil ehliyetinin elinden alinmasi icin.

Neyse simdi de bu serefsiz teyzemler memleketteyken eve emlakci getirip evi satliga cikarmis. Tapu enistenin ustune ama toki evi ve borcu devam ediyor. Cocuklardan 2si ogrenci. Enistenin gelir durumu karisik eve zarardan baska bir getirisi yok. Dis hekimi kuzen de senelerdir bu adamin borclarini oduyor artik psikolojisi bozuldu, 1 sene once bu olaylardan dolayi isinden oldu falan. Simdi de sevgilisi var ve aslinda evlenip kacmak istiyor. Gecen sene ww golfunu satmak zorunda kaldi nakit birikimi harici yani bikti.

Ne yapilabilir? Avukat arkadaslarla gerekirse ozelden telefon da paylasabilirim.

Neden bosanmadi falan diyenler olur, biraz vicdani biraz da el ne der muhabbetinden dolayi teyzemi ikna edemedik. Kiz cocuk sahibiyim laf gelir dul kadinin diye diyor. Haksiz da sayilmaz ne yazik ki...

  • fuckerlove  (01.09.16 16:21:24)
teyzen boşanma davası açarsa, ev için tedbir kararı çıkabilir ve satışı durdurulabilir.
ev eniştenin üzerine bile olsa, ev üzerinde hak iddia edebilir.
Avukat arkadaşlar düzeltsin yanlışsam ama zamanında benzer şeyleri yaşayan biri olarak böyle aklımda kalmış.
Teyzeni de ikna et. kendini düşünmüyorsa çocuklarını düşünsün anne olarak.
  • innerbliss  (01.09.16 16:33:38)
Bosanma konusunda ikna edemiyoruz ne yazikki.

  • fuckerlove  (01.09.16 17:17:03)
satılmak istenen ev aile konutu mu? tapu kütüğüne aile konutu şerhi koydursun teyzen. o zaman teyzen ok vermezse satamaz.

  • kassiopeia  (01.09.16 17:41:10)
@kassi ev aile konutu degilmis. Bugun ilk is onun icin gitti teyzem. Ve sanirim bosanma icin ikna olmus.

Bosanma durumunda evin tamamini teyzem alabilir mi?
  • fuckerlove  (01.09.16 18:42:41)