Diyetisyenimin listesi ve kafama takılanlar

Merhaba,

Aşağıda diyetisyenimin verdiği listeyi paylaşıyorum. En altta kafama takılan bir soru sordum. Cevaplarınız benim için değerli.

Sabah: Kalkar kalkmaz 1 bardak ayran – 60 GR peynir- 5 zeytin- 2 dilim tam buğday ekmeği-yeşillik

Öğlen: 120 gr ızgara tavuk et balık- 1 dilim tam buğday ekmeği - salata

Ara öğün: 200 ml ayran ve 1 elma

Akşam : 1 tabak sebze yemeği- 3 yemek kaşığı yoğurt salata- 1 dilim ekmek

Yatmadan önce: 10 badem ve yeşil çay

Sportif aktivite : haftada 3-4 gün 1 veya 1,5 saat kardiyo

Amaç : Yaklaşık 10 kilo vermek, yaş 28, kadınım

Benim sorularım şu: Bana bu diyetin karbonhidrat miktarı fazla protein miktarı az geldi. Diyetisyene sorduğumda yoo normal dedi ama spora gittiğim günler bu diyet beni öldürür gibi geliyor. Bir de günde 4 dilim tam buğday ekmeği yerine yarısını proteine çevirsem daha mantıklı değil mi? Belki onun dediği doğru ama neye dayandırdı bilmiyorum. Belki de mantığı olabilir. Bu konuda bilgisi olan varsa ve beni aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler.

Size kardiyo için gayet uygun bir diyet yazmış diyetisyeniniz... Evet karbonhidrat biraz fazla gibi duruyor ama kardiyo yaparken harcayacağınız kaloriden, diyetinizin daha az olduğunu düşünüyorum. Aşağı yukarı tahminim yukarısı en fazla 1600 kalori falan yapıyor ve günlük ihtiyacınızın hemen neredeyse 300-400 kalori aşağısında. Bu da zayıflamanız için uygun bir diyettir. Size önerim diyeti kontrollü olarak uygulamanızdır. Eğer zayıflayamıyorsanız ona göre karbonhidratı biraz daha kısabilirsiniz ama proteini de kendi kendinize artırmanızı önermem. Onun da fazlası yine yağa dönüşecektir. Kardiyo esnasında ne kadar kalori yaktığınızı not edin bu işinizi kolaylaştırır. İyi sporlar...Sevgiler...

  • ekşicigeldii  (29.08.16 16:19:15 ~ 16:20:46)
Sıfır protein ve sıfır yağ diyeti yaptırıyor sanırım, tam bir para avcısı diyetisyen listesi. Böyle sahtekarlardan uzak durun. Tartıda hafif çıkarsınız ama yağ yakmamış olursunuz böyle listelerle.

  • angelus  (29.08.16 16:45:21)
@angelus bana da biraz öyle geldi açıkçası. ben bu diyete uyacağım ama akşamı herhalde proteinle değiştirebilirim.

  • üç nokta  (29.08.16 16:51:11)
bu ne be yağ yok protein yok, berbat bi liste. azıcık bilgimle ben bile daha iyi liste hazırlarım.

  • nice tnetennba  (29.08.16 16:54:27)
nasıl yağ yok, protein yok ben de onu anlamadım? zeytin, badem, sebze yemeği ve salatadaki standart zeytinyağı yağ değil mi? ayrıca ayran, peynir, yine ayran, 120 gr et grubu ve yoğurt proteinden sayılmıyor mu?

bence siz listeye uyun. kalori hesabı değil, eğitimlerini aldıkları bir mantık çerçevesinde hazırlıyorlar genellikle. diyetisyene gittiğinize göre siz de bunu kabul ediyorsunuz. ben de gidiyorum bu arada ve aklıma takılan bişi olduğunda, ya da bir şey değiştirmek istediğimde listemi ona göre düzenlemesini rica ediyorum. sonra kilo vermezsem sorumluluk bende değil onda oluyor böylece. ;)

edit: ayrıca her gittiğinizde detaylı ölçümle yağdan mı kastan mı verdiğiniz anlaşılıyor, güvenmese vermez o yüzden. sadece basküle çıkartıp yaş/kas/su ayrımı yapmadan kiloyu tartan diyetisyen mi kaldı?
  • vejeteryanvampir  (29.08.16 17:01:31 ~ 17:46:39)
Tavuk, et, yogurt, peynir, ayran, badem cevizi proteib ve yag saymayanlardan tavsiye alma

  • la noix  (29.08.16 17:26:19)