Kiralık ev bahçe boyaması

Merhaba, kardeşimin evi giriş kat. Kiracı olarak oturuyor, salonun önünde bir bahçe var, beş metre ilerisinde bir duvara bakıyor, bahçe kullanımı kardeşime ait, başka bir yerden giriş yok. Kardeşim duvarı boyadı, yönetici sıkıntı çıkarttı. Duvarın apartmana ait olduğunu iddia ediyor, yasal olarak hakkı var mı ? Haklarımız nelerdir ? Bu arada duvarın boyu yaklaşık bir kat boyunda.

Yonetici tam olarak nasil bir sorun cikardi onu bilmeden ne hakkin oldugunu soyleyemeyiz. Yani yonetici ne yapmak istiyor da siz haklarinizi soruyorsunuz?

  • kassiopeia  (28.08.16 22:08:18)
Yönetici eski haline getirmemizi istiyor.

  • rnks  (28.08.16 22:13:21)
yönetici olması kasabanın şerifi olduğu anlamına gelmiyor, çok çok istinai bölgede yaşanmıyorsa duvar rengine karışamaz. ( Bodrum bu konuda örnektir ) yönetici kendisine meşgale arıyor he deyin geçin. napcak mahkemeye mi verecek :)

  • Fritz-X  (28.08.16 22:24:16)
Bahce ve cati ortak kullanim alani olur genelde ama sizin ev sahibinizde bahcenin tapusu varsa yonetici karisamaz.
Ortak kullanim olarak gecen yerde yonetici hakli. Bizim apartmanda da sadece bahce katindakinin ulasabildigi.bir alan var ortak alan muamelesi.goruyor.

  • kuzey li  (28.08.16 22:25:32)
Mobildeyim edit grcrmiyorum. eger renk uyumsuzsa onu da yapamazsiniz, balkonlarini vb de baska renge boyayamazsin. En azindan bizim apartmanda boyle.

  • kuzey li  (28.08.16 22:34:42)
Kuzey +1
Terasa ya da bahceye sadece sizin evden ulasiliyor olmasi ortak alan olmasi durumunu degistirmez sadece insanlar sizin evinizden gecemeecekleri icin siz tek kullanma imkanina sahip oluyorsunuz

  • kassiopeia  (28.08.16 23:11:35)