booking otel ücreti

arkadaşım kemer'de bir otel tavsiye etti. 3 kişi 7 gece için konuştum adamlarla 2000 fiyat çektiler. 1800'e indiler sonra.

ben biraz işkillendim bir de internetten bakayım dedim kendi kendime. booking'de aynı oteli buldum. 3 kişilik odayı seçtim. 223 yazıyor. 7 gün için 1560 yapar. booking'de yazan ücret 3 kişi için geçerliyse çok daha iyi değil mi? her şey dahil diyor bir de. kaçırdığım bir nokta var mı?

booking'de tam tarihleri yazarak aynı 7 gün için teklif istemelisiniz. booking spesifik geceye teklif verir. sezon fiyatı olarak değil. araya haftasonu giriyordur pahalıdır vs vs.

  • prodeq  (27.08.16 22:32:19 ~ 22:32:35)
öyle yaptım 1630 oldu. 200 lira fark var. booking'den alayım o zaman.

  • antikadimag  (27.08.16 22:37:03)
Genellikle otellerin kapıdaki fiyatları internet fiyatlarından yüksek olur. Bu yüzden ben herzaman internet üzerinden rezervasyon yapıyorum. Türkiye için ise önce booking fiyatlarını ve yorumlarını kontrol edip acenta sitelerindeki fiyatlara bakıyorum. Genelde etstur'un sitesindeki fiyatlar booking'den de düşük oluyor. Ayrıca otelz.com ve aerobilet'ten de kontrol edin. Hangisi uygunsa oradan alın.

Bir de Türkiye için booking fiyatları euro cinsinden, giriş günü euro kuru üzerinden tl olarak ödeme yapılıyor. Yani toplamda 1560 tl olarak gördüğünüz fiyat, otele giriş günü kur durumuna göre değişebilir. Booking sadece kendi kuruna göre yaklaşık bir fiyat belirtiyor.
  • neyehbe  (27.08.16 22:37:45)
Neticede Booking.com'a komisyon oduyorlar. Arayip orada bu para, indirim yapin doğrudan rezv yapayım dediğinizde kabul ediyorlar.

  • fever  (27.08.16 23:12:05)
türkiye'de otellerin booking'e ayırdığı odalar genelde en kötü odalar oluyor, fiyatı uygun tutabilmek adına. seçtiğiniz odanın fotoğrafta gördüğünüz oda olduğundan emin olun, son gün kapıya varmadan önce.

  • manuel mandalina  (27.08.16 23:33:56)
@manuel mandalina; emin misin? booking.com da hangi odayı seçeceğine kendin karar veriyorsun. kafalarına göre oda ayıramazlar. her odanın ayrı ayrı resimleri var. bir de oteller için booking.com artık bir yorum ve beğeni databesi halini almış; booking.com dan gelenlere kötü odaları ayırarak puanlarının düşmesine ve kötü yorumlar almaya göz yummazlar. tam tersine booking.com dan gelenlere yüksek puan versin diye daha başka bir özen gösteriyorlar.

  • istististist  (27.08.16 23:45:20)
işin özünde booking fiyatı oteli arayıp aldığın fiyattan pahalı olmalı aslında. komisyonu var çünkü. burda neden böyle olmuş anlamadım. genius indiriminiz olabilir mi?. booking'den rezervasyon yapıp gittiğim otellerin birinde otelin sahibi bile demişti bizi arayıp alsaydınız daha uygun olurdu diye.

@manuel mandalina
böyle bişey varsa booking'e direk şikayet edebilirsin fotoğraflar yanıltıcı diye. hatta ekşi'de başlığı bile vardı şömineli oda görseli var bir otelde ama oda şömineli değil booking'in yardımcı oluyordu falan filan. debe'ye girmişti.
  • hononu  (27.08.16 23:52:36)
@ist, eminim, evet. çünkü bahsettiğim durum birden fazla kez başıma geldi. bunu saklamıyorlar da zaten, gittiğinizde açıkça söylüyorlar. ayrıca booking'de her odanın değil, oda tiplerinin fotoğrafları var. örneğin 300 odalı bir otelde her odanın fotoğrafını koymak nasıl mümkün olabilir? yine örneğin bu otelde iki kişilik bir oda tipinden 50 tane varsa, bir kısmı manzaralı iken bir kısmı arkaya, bir kısmı havalandırma boşluğuna bakabilir. bazıları asansörün yakınında olduğundan insanların ve kapının sesinden uyuyamazsın. hatta en son sultanahmet civarında bir otele bakarken, fiyatını uygun bulduğum bir odayı tutacakken yorumlarda aslında tam da o odanın bodrum katta ve penceresiz -evet, sıfır pencere- olduğunu yönündeki şikayetleri okuduğumdan vazgeçtim mesela. odanın özelliklerinde bunlar yazmadığı gibi fotoğraflarından da anlaşılmıyor, zira tip bir oda fotoğrafı koymuşlar. anlaşılmadıysa başka örnekler de verebilirim. ancak şunu belirteyim, bu türkiye'ye özgü bir durum. avrupa'da ne seçtiysem onu buldum hep.

edit: @hononu, sağol. başıma geldikçe bi şekilde çözdüm zaten. burada söylemeye çalıştığım, sözü edilen fiyat farkının nedenlerinden biri de bu olabilir. oda booking'den ayırtılmadan önce oteli arayarak koşullarından emin olmak akıllıca olacaktır.
  • manuel mandalina  (28.08.16 00:00:34 ~ 00:04:06)
@hononu; genius indirimim var. nedeni bu olabilir.

  • antikadimag  (28.08.16 00:23:40)
Benim herhangi bir indirimim yok ama yine de farklı fiyatlar olabiliyor. Bazısında oda manzarasına göre değişiyor, bazısında sadece bookinge daha uygun fiyat verilmiş oluyor (sebebini anlayamadığım bir şekilde). Belki reklam falan diycem ama bilmiyorum ki.

Bir de göt oğlu götler var. Geçenlerde birine denk geldim, çocuk tarihi yarımada içinde yatacak yer arıyor ama 20 liradan fazla vermek istemiyor. Gecenin kör saati olduğundan bekar odalarına falan yönlendiremedim ama bir umut bookinge baktım. Tonla 15-20 liraya otel var Aksaray'da, Laleli'de, Çemberlitaş'ta, Sultanahmet'te. Arıyorum ya odalar dolu diyorlar ya "o fiyat bilmem ne fiyatımız, rezv. yapsanız da onaylayamayız" diyorlar.

Şikayet diyen arkadaşlara teşekkür ediyorum bu vesileyle. Çoktandır kimseyi şikayet etmiyordum, o ibneleri şikayet edeyim.
  • plajda baretle dolasan muhendis  (28.08.16 04:54:32)