geçen bi özel hastahanenin aciline gittim 110 tl ödedim ama ödemeli miydim?

biraz şüphelendim şimdi.

bağırsak enfeksiyonu olmuşum.

doktorla konuştuk muayene oldum. sonra 500 lük ilaçlı sarı renkli bi serum verdiler. bir de gaita testi yapıldı. test sonuçlarını gördü doktor bi reçete yazdı. 109.75 gibi bişey ödedim.

babamdan gelen emekli sandığı sigortam var.

110 tl lik ödeme doğru mu yoksa çarpmışlar mı biraz ?

normal.
sgk pek bir şeye yaramıyor, ama 128 ay sonraya gün veren hastanelerde işe yarıyor.
devlet hastanesinde olaylar şöyle gelişiyor;
mesela bacağında ve belinde çok fena bir ağrı var.
tarih 1 ocak olsun.
randevu almak istiyorsun 1 ay sonraya gün veriyor.
1 şubat muayene oldun, doktor mr istedi,
1 ay sonraya yurdun değişik bir yerinde ki hastanede gün veriyor.
1 mart mr çekildin, sonuç on gün sonra çıkacak denir.
tabi sen bu arada randevu aldın taa mart sonu veya nisan başına.
doktorun sonuçlara bakıp bir şeyin yok demesi de ayrı dumurdur.
bu arada bacak ve bel ağrısı devam ediyor.
çok şükür hastanede sıra beklemiyoruz.
  • seyduna6687  (24.08.16 15:01:01)
hangi hastane olduğu da önemli ama çok anormal değil.

  • nrmnm  (24.08.16 15:01:21)
geçen ev arkadaşımı da ishal sebebiyle özel hastaneye götürdüm devlet istemedi. ssk sı vardı. seninki gibi sarı renkli serum verdiler. 2 ilaç yazdılar. test yapmadılar. 100 lira verdik.

  • interview with the vampire  (24.08.16 15:03:18)
acilden para alınmaması lazım ama
doktorlara göre ölmemişsen acillik değilsindir.

  • supermatik  (24.08.16 15:03:22)
Acile girerken farkları kabul ediyorum yazılı bir kağıt imzalatıyorlar. Yapacağınız pek bişey yok yani.
Test olduğu için biraz fazla tutmuş olabilir.
Biz geçen ay 40 veya 50 ödediydik . Test filan olmadı, fazla yatakları olmadığından olsa gerek yatırmadılar da. Bi iğne yaptılar, bir de ilaç verdiler biri başında beklesin sabaha kadar, terslik olursa gelin dediler. Alerji olmuş ağzı yüzü davul olmuştu götürdüğüm kişinin. Neyse ters bişey olmadı sabaha düzeldi.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (24.08.16 15:08:27)
@acediac özel maltepe ersoy hastahanesiydi: www.ersoyhastanesi.com.tr

başta devlet hastahanesine gittim 100 lük beyaz serum verdiler hastahanenin psikolojik etkisiyle iyi gibi oldum ama tekrar karnımda dehşet bi ağrı oluşunca bu sefer özele gideyim dedim.
  • error522  (24.08.16 15:22:58)
Acil icin ornegin gun icinde 9 kez kusmus olman gerekiyor yoksa acil sayilmiyor. Her acil giris acil degildir yani uluslararasi standartlari var.

  • Traveller  (24.08.16 17:03:58)
sgk 128 ay sonraya gün veriyor işi iyice şehir efsanesine bağladı.

diş için göztepe diş sağlığı mekrkezine gittim devletin. ilk gittim teşhis konuldu. 3 gün sonraya tarih verdiler kanal tedavimi vs. yaptılar.

onun dışında da tüm hastalıklarımla ilgili hep devlet hastanelerine gittik. alabildiğim en uzak tarih 10 gün sonrasıydı.

ben hiç öyle milenyumlara falan tarih almadım yani.
  • tchuck  (24.08.16 17:11:25)
Acilde para ödememek için durumunuzun acil olması gerekiyor. Ancak hangi durumlar acil kapsamına giriyor, bilmiyorum. Netten araştırılabilir.

En güzeli fatura isteyin. Eğer fazladan para geçirmişlerse, fatura isteyince yusuf yusuf geri çekiyorlar. Sonradan fazla para aldıklarını, acil kapsamında alınmaması gerektiğini öğrenirseniz, şikayet edersiniz ve paranızı da geri alırsınız.

.
  • kartallar yuksek ucar  (24.08.16 17:25:14 ~ 17:26:09)
@okuduğunu anlamayan
tabi ki durumun vahametini anlatmak açısından yazılmış bir rakam.
ayrıca senin de bulunduğun ilçede akapeli bakanın koskocaman özel hastanesi olsun görürsün 128 ayı. uçak yapıyoruz ama mr cihazı yok. ama sayın devlet büyüğümüz bakanın hastanesinde var. o kadar şey yazdık sen ne anlamışsın. sabaha karşı 6 da mr için başka ilçede hastaneye gün verdiler. özel aracım olmasaydı, bi fakir olsaydım nasıl gidecektim o saatte hastaneye?
eğer paran var ise devlete gidip sürünmek yerine özele gitmek gayet mantıklı.
kaldı ki özelde normal muayene bile en az 50 tl.
acilde ücretsiz muayene için sizi getirip acilin kapısının önüne atıp gitmeleri lazım.
  • seyduna6687  (24.08.16 17:44:06)
@tchuck, ayakta teşhis için 10 gün falan veriyorlar ama bir mr olsun endoskopi olsun 3 aydan aşağı gün alamıyoruz annem için.

  • harzem  (24.08.16 17:44:37)